Reklam

Ana Sayfa Seyahat Havayolu Uçak yolculuğu yapanlar en çok neyden şikayet ediyor?

Uçak yolculuğu yapanlar en çok neyden şikayet ediyor?

Uçak yolculuğu yapanlar en çok neyden şikayet ediyor?

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından her yıl düzenli olarak yayınlanan faaliyet raporuna bu sene kovid-19 damgasını vurdu. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün 2020 faaliyet raporunda, ülkelerdeki kısıtlamalar ve seyahat yasaklarıyla azalan uçuşlarla beraber, yolcu şikayetlerinin de azaldığı görüldü.

Şikayetlerde büyük düşüş

Birçok ülkenin vatandaşlarına seyahat kısıtlaması getirmesi, pandemi etkisiyle zorunlu olmayan seyahatlerini erteleyen yolcular ve uçuş kısıtlamaları gibi nedenlerle azalan uçuşlarla beraber, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne iletilen yolcu şikayetlerinde de azalma görüldü. 2019 yılında 4 bin 323 olan şikayet sayısı, 2020 yılı raporunda 3 bin 640’a düştü.

İlginizi Çekebilir
İngiltere'de AstraZeneca aşısı olan 7 kişi öldü

Yolcular neyden şikayetçi?

Rapora göre, yolcuların en çok şikayetçi oldukları konuların başında 3 bin 52 şikayetle uçuş iptali gelirken, onu 305 şikayetle uçuşların ertelenmesi izledi. Geçtiğimiz yıl içerisinde Covid 19 karmaşası sebebiyle birçok ani uçuş iptali ve ertelenmesi yaşanmıştı. Geri kalan şikayetlerin 261’sı uçağa kabul edilmeme, 22’si ise biletlendirilen sınıfa yerleştirilmeme konusunda oldu.

(SA)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Türkiye'de bir günde koronavirüsten ölenlerin sayısı 55 oldu

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

İstanbul

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor

İstanbul havalimanları en sakin arife günlerinden birini geçiriyor Yeni tip koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma"nın Ramazan Bayramı'nı kapsaması nedeniyle İstanbul havalimanları en sakin...

İlginizi Çekebilir

uçak

600 Euro’ya kadar geri alabilirsiniz!

Uçaǧı 3 saatten fazla rötar yapan yolcuların tazminat alma hakkı var, ancak bir çoǧunun bundan haberi yok. „ClaimCompass Turkey“ tazminatın ödenmesi için ücretsiz hizmet...