Reklam

Ana Sayfa Seyahat Havayolu Uçak biletini uyguna almak için ne kadar önceden almalıyız?

Uçak biletini uyguna almak için ne kadar önceden almalıyız?

Uçakla seyahat edenlerin en çok yakındığı konu biletlerin pahalı olması. Hem yurtdışında yaşayanlar hem de Türkiye’dekiler ucuza uçak bileti bulamamaktan şikayetçi. Havayolu şirketlerinin sunduğu fiyatlara bakıldığında ise eskisi kadar kampanya fiyatının olmadığı görülüyor. Hal böyle olunca vatandaş da ne yapacağını düşünüyor. Yurtiçinde yaşayan vatandaşlar daha çok karayolunu tercih ediyor. Yurtdışındaki vatandaşlar ise yaz sezonunda otomobille Türkiye’ye gelmek zorunda kalıyor. Arabası olmayanlar ise mecburen uçağı tercih ediyor.

Tatil tarihleri belli olanların şimdiden biletlerini almasında fayda var. Çünkü zaman geçtikçe fiyatlar daha da artıyor. Yapılan araştırmalara göre yaz tatili biletlerini aylar öncesinden alanlar daha şanslı. Uçak bileti arama motorlarının yaptığı fiyat karşılaştırmaları gösteriyor ki, ocak ve şubat ayları diğer zamanlara göre daha uygun. Ocak ayında tatil biletlerini alanlar yüzde 50’ye varan bir indirimle aldılar.

İlginizi Çekebilir
Türkiye'deki can kaybı 25 bine yaklaşıyor

Biletin en ucuz olduğu dönemler: Ocak, Şubat ve Mart ayları

Türkiye’nin online uçak bileti satın alma platformu Turna.com tarafından yayınlanan 2019 seyahat raporunda, uçak bileti fiyatlarının en ucuz olduğu dönemler Ocak, Şubat ve Mart ayları iken en pahalı aylar ise Temmuz ve Ağustos oldu. 2019 yılında yurt içi destinasyonlar için en çok uçak bileti satın alınan aylar sırasıyla Ocak, Haziran ve Kasım; yurt dışı destinasyonlar için Ağustos, Eylül ve Temmuz ayları oldu. Erken rezervasyon indirimlerinden faydalanarak uçak bileti satın alan yolcular, geçtiğimiz senelere göre artış gösterdi.

(A)

İlginizi Çekebilir
Bir ülkeyle daha kimlik kartıyla seyahat dönemi başlıyor

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

Türkiye

Türkiye, İngiliz turistleri daha çok bekleyecek

Türkiye, İngiliz turistleri daha çok bekleyecek Türk turizm sektörü için kötü haber İngiltere Başbakanı Boris Johnson'dan geldi. Başbakan Johnson, İngiltere'den tatil için gidilebilecek ülkeleri gösteren...

İlginizi Çekebilir

Türkiye

Ramazan Bayramı’nda Türkiye’de tatil var mı?

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Ramazan Bayramı’ndaki idari tatil konusuna açıklık getirdi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısında basın...