uçanlar
Advertisement

Türkiye’ye uçanlar bagajsız kaldı

Alman havalimanlarındaki personel krizi sürüyor. Aylardır bagaj işlemleri ve güvenlik kontrolünde aksaklıklar yaşanıyor. Personel eksikliği sebebiyle birçok uçuş iptal olmuş, gecikmişti. Hatta bazı uçuşlarda bagaj işlemleri yapılamadığı için bavullar yüklenemeden uçak havalanmak zorunda kalmıştı. Benzer bir olay önceki gün Nürnberg Havalimanı’nda yaşandı.

Bagajlar Almanya’da kaldı

Sunexpress’in Antalya uçağı ile uçanların bagajları havalimanında kaldı. Havalimanından yapılan açıklamaya göre personel görevlendirilemediği için uçuş öncesi bagajlar uçağa yüklenemedi. Uçuşun daha fazla gecikmemesi için ise bagajsız havalanması sağlandı. Geride kalan bagajlar ise daha sonraki uçuşlarla Antalya’ya götürüldü ve yolculara sonradan ulaştırıldı. Yaşanan gecikme nedeniyle yolcular vardıkları otellerde bir süre eşyasız kaldı ve olaya tepki gösterdiler.

Peki bagajlar neden yüklenemedi?

Havalimanı, Antalya uçuşundan önceki uçuşlarda rötar yaşandığını ve yığılma sebebiyle bütün bagaj personelinin bu uçuşlara yönlendirildiğini, sıra Antalya uçuşuna geldiğinde ise bir tane bile boş personel kalmadığını açıkladı.

19 Türk vatandaşı işe başlayacak

Bu durum akıllara kısa süre önce Türkiye’den gelen 19 kişiyi hatırlattı. Nürnberg Havalimanı kısa süre önce çalışmak üzere Türkiye’den 19 kişinin getirildiğini açıklamıştı. Yani bu 19 kişi şu an işe başlamış olsaydı büyük ihtimalle Antalya uçağının bagajları da yüklenebilecekti. Ancak 19 Türk vatandaşının eğitimi henüz tamamlanmadığı için işe ancak önümüzdeki hafta başlayacaklar. Verilen bilgiye göre Türk personel bagaj işlemlerinde de görev alacak.

(A)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin