uçakla seyahat

Türkiye’ye uçakla seyahat ederken bu hataları yapıyor musunuz?

Yaz aylarında Türkiye’ye uçakla seyahat edenler genellikle uçak bilet fiyatlarının yüksek olmasından şikayet ederler. Ancak iş sadece bilet fiyatları ile bitmiyor. Uçuş öncesi, esnasında ve sonrası yapılan hatalar nedeniyle de yüzlerce Euro harcıyorsunuz.

Advertisement

– Havalimanına taksiyle gelmeyin.

Yolcular uçuş öncesi havalimanına taksiyle giderek gereksiz yere para harcıyor. Toplu taşıma araçlarını kullanarak 30-50 Euro arası bir miktarın cebinizde kalmasını sağlayın.

– Aracınızı havalimanında park etmeyin.

Bazı aileler, havalimanına kendi aracıyla gelip bir kaç haftalığına park ediyorlar. Uçuş sonrası ise yüksek miktarda park ücreti ödeniyor. Bunun yerine havalimanı yakınındaki yerleşim yerlerinde sunulan ücretsiz veya uygun fiyatlı park imkanlarından faydalanın.

Havalimanında yiyecek almayın.

Mümkünse yiyeceklerinizi evde hazırlayın ve yanınızda getirin. Özellikle çocuklu aileler bunu ihmal ediyor. Havalimanına geldiklerinde ve çocuklar “Karnımız acıktı” dediklerinde mecburen yüksek fiyata sandviç veya benzeri yiyecekler almak zorunda kalıyorlar.

– Uçakta yemek yemeyin.

Havayolu şirketleri en basit yiyecekleri bile yüksek fiyatlara satıyor. Uçakta ya hiç yemek yemeyin, ya da beraberinizde getirdiğiniz yiyecekleri tercih edin.

– Havalimanında para bozdurmayın. Bir çok kişi uçaktan iner inmez havalimanındaki döviz bürolarından para bozdurmayı tercih ediyor. Halbuki bunların sunduğu döviz kurları hiç avantajlı değil. Paranızı havalimanında bozdurarak paranızı adeta hediye etmiş oluyorsunuz. Bunun yerine paranızı daha yüksek bir kurdan şehir içinde bozdurun.

(A)

 

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin