oyun
Advertisement

Türkiye’nin ilk Temassız Oyun Şenliği Gaziantep’te yapıldı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’de ilk defa “Temassız Oyun Şenliği” düzenledi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un telekonferansla katıldığı şenlikte yeni tip Koronavirüs (COVİD-19) salgınına karşı geliştirilen yeni oyun tekniği çocuklara tanıtıldı.

Kademeli olarak yüz yüze eğitime geçilen Türkiye’de Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un bizzat tanıttığı “Temassız Oyunlar” projesi için harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle 4 gün boyunca yaklaşık 630 okul öncesi, sınıf ve beden eğitimi öğretmenine Temassız Oyunlar Eğitimi verdi. Eğitimlerin sonunda Masal Parkı’nda Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla “Temassız Oyunlar Şenliği” gerçekleşti. Şenliğe telekonferans ile bağlanan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitimlerle birlikte güvenli bir şekilde oyun vasıtasıyla hijyen kuralları, uzaktan eğitimle ilgili bazı hususları paylaşıyor olmasının rahatlatıcı olduğunu söyledi.

Çocukların yeni normale uyum süreçlerinin kolaylaşması amaçlanıyor

Çocukların; “tanışma, iletişim, dikkat, hareket ve iş birliği” gibi çeşitli edinimlerin gelişmesine yardımcı olabilecek ve hiçbir fiziksel temas içermeyen oyunlarla yeni normale uyum süreçlerini keyifli hâle getirip kolaylaştırmak ve her türlü kaygı ve endişeden sıyrılarak okul yaşamına, arkadaşlarına, öğretmenine uyum sağlamaları amaçlanıyor.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin