Türkiye’nin en büyük cam terasının yapımına başlandı

81
cam

Tatil

Türkiye’nin en büyük cam terasının yapımına başlandı

Doğa, tarih ve inanç turizmi kapsamında Gaziantep’teki 5 antik kentten biri olan Rumkale’de Türkiye’nin en büyük cam terasının inşasına start verildi.

Gaziantep Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi ortaklığında yürütülen projenin bu yıl içinde tamamlanması planlanıyor. Rumkale’yi tam cepheden görecek olan cam teras, ziyaretçilerine görsel bir keyif sunarken aynı zamanda bölgenin ev sahipliği yaptığı tarihsel yapısını daha da görünür hale getirecek.

Su sporları merkezi de yapılacak

Ülkedeki örneklerine göre daha geniş bir alana kurulacak proje 12 bin 441 metrekarelik alanda inşa edilecek ve cam terasın büyüklüğü 327 metrekare olacak. Ayrıca 225 metrekarelik tek katlı restoran, bilet satış gişesi, 7 adet 25 metrekarelik yöresel ürün satış üniteleri, 60 binek araç, 9 adet otobüs ve minibüs olmak üzere 69 araç kapasiteli otopark ve mescit yer alacak. Buraya gelen ziyaretçiler Rumkale’yi tam karşıdan gören cam terasta tarih, medeniyet ve coğrafyayla buluşacak. Ayrıca gelenlerin Fırat ile buluşup su sporları yapabilmesi için su sporları merkezi de yapılacak.

İlginizi Çekebilir
En uygun uçak biletini hangi havayolu satıyor?

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin