Reklam

Ana Sayfa Sılayolu Gümrük Türkiye'den dönüşte gümrük kontrolünde en çok bu soru soruluyor

Türkiye’den dönüşte gümrük kontrolünde en çok bu soru soruluyor

Türkiye’den dönüşte gümrük kontrolünde en çok bu soru soruluyor

Türkiye’den Avrupa’ya karayoluyla dönenler, geçtikleri ülkelerde sıkı gümrük kontrollerinden geçiyorlar. Geçtiğimiz günlerde yaşadığı ülkeye dönenlerin aktardığına göre gümrük kontrolleri normalden daha uzun sürüyor. Özellikle Bulgaristan ve Macaristan’da araçlar didik didik aranıyor. Çalışmalar nedeniyle araç geçişleri daha uzun sürüyor.

Sigara sınırlamasına dikkat

Yolcuların aktardığına göre gümrük kontrolleri sırasında yolcuların en sık karşılaştığı soru şu “Yanınızda ne kadar sigara var?”. Bilindiği gibi bir çok ülkede yolcu başına bir karton sigaraya izin veriliyor. Ancak Bulgaristan ve Macaristan’da bu sınır farklı. Bu ülkelerde yolcu başına sadece 2 paket sigaraya izin var. Bunun üzerindeki miktarda sorun yaşıyor ve ceza ödemek zorunda kalıyorsunuz.

İlginizi Çekebilir
İtalya'da öğrenim gören Türk vatandaşları ne zaman Türkiye'ye getirilecek?

Ceza ödeniyor

Bu nedenle sürücülerin yanına fazla sigara almaması tavsiye ediliyor. AKsi taktirde hem sigaradan oluyorsunuz, hem de para cezası ödüyorsunuz. Sınır geçişlerinde dikkat çeken başka bir nokta ise Bulgaristan ile ilgili. Bu ülkede ne yazık ki yeterli sayıda peron açılmıyor. Bu nedenle işlem gören araç sayısı çok az olduğundan sürücüler uzun süre sırada beklemek zorunda kalıyor.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

pandemi

Pandemi döneminde Almanya’da yazlık fiyatları arttı

Pandemi döneminde Almanya’da yazlık fiyatları arttı Genel olarak kiraların yüksekliğinden sıkça şikayet edilen Almanya’da, pandemi döneminde yazlık fiyatları da etkilendi. Pandemi nedeniyle otele gitmekten çekinen...

İlginizi Çekebilir

bavul, havaalanında

Bavulsuz uçana indirimli bilet

Alman havayolu Lufthansa, bu yaz indirimli uçak biletleri sunmaya başlayacak. Tek şart: Yanınıza bavul almayacaksınız. Havacılık sektöründe rekabet ortamına ayak uydurmaya çalışan Alman Lufthansa, uygun...