Sürücüler
Advertisement

Türkiye’den dönen sürücüler Slovenya’da mola vermeli

Avrupa’da ikinci koronavirüs dalgası nedeniyle büyük endişe duyuluyor. Bu nedenle ülkeler ardı ardına yeni kararlar alıyorlar. Geçtiğimiz ay Türkiye’ye karayoluyla seyahat ederken henüz sınır kapılarında ve otoyollarda hiçbir sorun yaşamayan sürücüler, dönüş yolunda bir çok yenilik ve zorlukla karşılaşacaklar. Örneğin Avusturya, yurtdışından gelenleri sıkı kontrol etmenin yanı sıra katı kurallar uyguluyor. Virüsün Avusturya’ya taşınmaması için Balkan ülkelerinden gelen ve transit geçiş yapan araçların yolda acil durumlar haricinde duraklaması yasaklanmıştı. Kurallara uymayanlara yüksek para cezaları kesilebiliyor.

Slovenya’da mola verin

Otomobil kulüpleri bu nedenle sürücülerin ne ihtiyaçlarını giderken için, ne de mola vermek için durmamasını tavsiye ediyorlar. Ancak dinlenmek özellikle Türkiye’den Avrupa’ya doğru yola çıkan ve uzun yolculuk yapanlar açısından çok önemli. Sürücülerin bu nedenle Avusturya’ya girmeden, henüz Slovenya’da mola vermeleri tavsiye ediliyor.

Benzin istasyonuna uğrayın

Sürücülerin araçlarının deposunu da Slovenya’da doldurması gerekiyor. Ҫünkü Avusturya’daki benzin istasyonlarında yabancı plakalı araçlar kontrol ediliyor ve hangi ülkeden geldikleri araştırılıyor.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin