kedi

Türkiye’de aracın içinden kurtarılan kedi Almanya’ya geldi: Şimdi iki dil biliyor

2020 yılının Temmuz ayında İstanbul’un Maltepe semtine gelen bir gurbetçi, uzun süre bir yavru kedi sesi duydu. Etrafa bakındığında sesin bir araç içinden geldiğini ancak semt sakinlerinin pek önemsemediğini gördü. Bunun üzerine araç sahibine ulaşan gurbetçi, aracın kaputunun açılmasını istedi ancak araç sahibi buna müsaade etmedi.

Advertisement

Uzun çaba sonrası araç sahibini ikna eden gurbetçimiz, kedinin zor bir yerde sıkıştığını görmesi üzerine itfaiye ekiplerine haber verdi. Gelen itfaiye ekipleri yavru kediyi bulunduğu yerden çıkartarak gurbetçiye teslim etti.

Daha sonra kediyi veterinere götüren gurbetçi, veteriner sonrası ismini Afacan koydukları kedi için pasaport çıkarttı. Ancak küçük olduğu gerekçesi ile aşılarının tamamlanması için 7 ay daha kedinin Türkiye’de kalması gerekiyordu. Minik yavruyu bir yakınlarına emanet ederek Almanya’ya dönen gurbetçi, 7 ayın dolmasıyla oğlunu Türkiye’ye göndererek kediyi almasını istedi.

Afacan artık hem Türkçe hem de Almanca biliyor

İstanbul’a gelerek yavruyu tekrar alan gurbetçi gencin Almanya’ya dönmesi ile Afacan’ın yeni hayatı başlamış oldu. Araç kaputuna sıkıştığı yerden kendisine el uzatan gurbetçi sayesinde, şimdi kendisini çok seven bir aileye üye olmanın sevincini yaşıyor. Afacan kısa süre içinde hem Türkçe hem de Almanca öğrendi. Minik dostlara evini, kucağını açan vatandaşlarımızda en az o canlar kadar şanslı. Karşılıksız sevgi ise bunun en güzel göstergesi.

Sizin de sahiplendiğiniz canlar varsa fotoğraflarını yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

(BK)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin