sanal müze
Foto:https://sanalmuze.gov.tr/muzeler/GAZIANTEP_ZEUGMA_MOZAIK_MUZESI/
Advertisement

Türkiye’deki sanal müzelere 6 milyon ziyaret

“18 Mayıs Uluslararası Müzeler Günü” nedeniyle bir açıklama yapan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, müzelerin Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında kapandığı günden bu yana sanal müzelerin ziyaretçi akınına uğradığını duyurdu.

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle müze ve ören yerleri bir süredir kapalı olan Türkiye’de, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ait www.sanalmuze.gov.tr sayfasının 6 milyon kez ziyaret edildiği ortaya çıktı.

Müze ve ören yerleri 2019 yılında ziyaretçi rekoru kırmıştı

“18 Mayıs Uluslararası Müzeler Günü”nü yayınladığı mesajla kutlayan Bakan Ersoy, 2019 yılında rekor kırarak 35 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırlayan müze ve ören yerlerinin şu an için kapalı olduğu hatırlatan Bakan Mehmet Nuri Ersoy, “Müze ve ören yerlerimizin kapılarını Covid-19 sebebiyle geçici olarak kapattığımız süre boyunca da www.sanalmuze.gov.tr sayfamızın yaklaşık 6 milyon kez ziyaret edilmiş olması geldiğimiz noktayı göstermesi açısından son derece önemlidir. Bugüne kadar elde ettiğimiz başarılarda ve bundan sonra ulaşacağımız hedeflerde her zaman en ciddi paya sahip olarak en büyük takdiri hak eden müze çalışanlarımıza şükranlarımı sunuyor, Uluslararası Müzeler Günü’nü kutluyorum” dedi.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin