Ana Sayfa Aktuel Haberler "Türkiye'de yaşayanlara ücretsiz, gurbetçiye ücretli"

“Türkiye’de yaşayanlara ücretsiz, gurbetçiye ücretli”

“Türkiye’de yaşayanlara ücretsiz, gurbetçiye ücretli”

Türkiye’den Avrupa’ya dönüşte 14 gün karantinaya girmemek için bazı ülkeler için alınması gereken korona testi ile ilgili tartışmalar sürüyor. Avrupa’da yaşayan bir çok kişi, izin dönüşü bu testten yaptırıyor ve bu sayede yaşadığı ülkeye döndükten sonra karantinaya girmesine gerek kalmıyor. Testi Türkiye’den ayrılmadan önce 110 lira karşılığında yaptırabiliyorsunuz.

Türkiye’de kimseden alınmıyor 

TBMM Dışişleri Komisyonu Üyesi ve CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Türkiye’de yaşayanlar için testin ücretsiz olduğunu ancak gurbetçilerden bu paranın alındığına dikkat çekti.

Çakırözer, “Türkiye’de kimseden test parası alınmazken, yurtdışında yaşayan Türkler ve mavi kartlı olan Türkiye kökenli kardeşlerimizden test için bu paraları istemek büyük ayıptır. Cebindeki tüm parasını tatil yörelerinde ya da memleketinde bırakan bu insanlardan bir de test parası istemek vefasızlıktır, fırsatçılıktır” dedi.

İlginizi Çekebilir
Türkiye'de otellerde sunulan bu hizmetler sizin de hoşunuza gider mi?

Neredeyse 100 Euro ödeniyor

Bu ücreti ödemek zorunda kalanların bir kısmı “Hesaplandığında 15 Euro yapıyor. Bu o kadar büyük bir miktar değil. Neden ödemeyelim ki?” diye tepkilere anlam veremiyor. Ancak bazı vatandaşlar da “Kişi başı 15 Euro bile olsa kalabalık bir ailede neredeyse 100 Euro ödüyorsunuz. Türkiye’de herkese bedavayken bize niye paralı” diye tepki gösteriyor.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Türkiye'de okulların tatil süresi uzatıldı

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Apple

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı Almanya Federal Kartel Dairesi (Bundeskartellamt), Apple hakkında pazar hakimiyetini kötüye kullanıp kullanmadığına yönelik soruşturma başlattı. Federal Kartel Dairesi tarafından yapılan açıklamada,...

İlginizi Çekebilir

Organik Ahmet dede

Burslıların 82’lik atlı dedesinden organik sebze servisi

Bursa'da her yere atıyla giden Ahmet Dede, köyünde yetiştirdiği organik sebze ve meyveleri atıyla şehirde sokak sokak dolaşarak satıyor. Osmangazi ilçesine bağlı Yiğitali köyünde...