Türkiye’de düğün salonları, sinemalar ve internet kafeler yeniden açıldı

167
düğün

Tatil

Türkiye’de düğün salonları, sinemalar ve internet kafeler yeniden açıldı

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tehdidine karşı Mart ayından bu yana kapalı olan düğün salonları, sinemalar, tiyatrolar ve internet kafeler 1 Temmuz’dan (bugün) itibaren kapılarını açtı.

Bugünden itibaren yeni normal kurallarıyla hizmet verecekler

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemlerin uygulanacağı düğün salonları, sergi, fuaye, fuar alanları, sinemalar ve internet kafe gibi işletmeler maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulacak. 1 Temmuz’dan itibaren yeni aşamaya geçen kontrollü sosyal hayatta; düğün salonlarında girişlerde ateş ölçülecek, maske takılacak, oturma ve dans etme alanları sosyal mesafeye göre düzenlenecek. Takı merasimi yerine takı bölümü olacak, halay çekilmeyecek. Düğün misafirlerinin sayısı mekanın kapasitesine göre belirlenecek, düğün süreleri de kısa tutulacak.

İlginizi Çekebilir
2020 fıstık hasadı başladı

Sergi, fuaye, fuar alanları, tiyatro ve sinemalarda da seyircilerin girişte ateş ölçümü yapılacak, maskeyle giriş sağlanacak, kapasite sayısı yarıdan aza indirilecek. Salonların bir çoğu yeni sezonu Eylül’de açmayı planlasa da açık hava tiyatrolarında gösteriler sergilenecek.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin