Ana Sayfa Aktuel Haberler Türkiye'de düğün salonları, sinemalar ve internet kafeler yeniden açıldı

Türkiye’de düğün salonları, sinemalar ve internet kafeler yeniden açıldı

Türkiye’de düğün salonları, sinemalar ve internet kafeler yeniden açıldı

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tehdidine karşı Mart ayından bu yana kapalı olan düğün salonları, sinemalar, tiyatrolar ve internet kafeler 1 Temmuz’dan (bugün) itibaren kapılarını açtı.

Bugünden itibaren yeni normal kurallarıyla hizmet verecekler

Koronavirüs salgınına karşı alınan önlemlerin uygulanacağı düğün salonları, sergi, fuaye, fuar alanları, sinemalar ve internet kafe gibi işletmeler maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulacak. 1 Temmuz’dan itibaren yeni aşamaya geçen kontrollü sosyal hayatta; düğün salonlarında girişlerde ateş ölçülecek, maske takılacak, oturma ve dans etme alanları sosyal mesafeye göre düzenlenecek. Takı merasimi yerine takı bölümü olacak, halay çekilmeyecek. Düğün misafirlerinin sayısı mekanın kapasitesine göre belirlenecek, düğün süreleri de kısa tutulacak.

İlginizi Çekebilir
Türkiye’de okul kantinlerinde logosuz ürün satılamayacak

Sergi, fuaye, fuar alanları, tiyatro ve sinemalarda da seyircilerin girişte ateş ölçümü yapılacak, maskeyle giriş sağlanacak, kapasite sayısı yarıdan aza indirilecek. Salonların bir çoğu yeni sezonu Eylül’de açmayı planlasa da açık hava tiyatrolarında gösteriler sergilenecek.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Mevlana Camii yetkilileri polis baskını hakkında sert konuştu

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Uzungöl

Uzungöl salgın öncesi günlerine dönmeye hazırlanıyor

Uzungöl salgın öncesi günlerine dönmeye hazırlanıyor Türkiye'nin ve Doğu Karadeniz'in önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Uzungöl'de, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadelede kontrollü normalleşme döneminde...

İlginizi Çekebilir

Antarktika

Türkiye Antarktika’ya üs kuruyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, bilimsel araştırmalar yapmak üzere Antarktika’ya özel bir heyet gönderildiğini açıkladı. Bakan Faruk Özlü, TBMM Genel Kurulunda görüşülerek kabul edilen tasarının...