havalimanı
Foto:NRW Gündem

Türkiye yolcuları havalimanında böyle perişan oldu

Son haftalarda Avrupa’daki havalimanlarında büyük sorunlar yaşanıyor. Personel eksikliği nedeniyle bagaj işlemleri zamanında yapılamıyor, güvenlik kontrollerini çok uzun sürüyor. Durum böyle olunca ya yolcular uçuşlarını kaçırıyorlar, ya da uçuş gecikmeli yapılabiliyor veya iptal ediliyor. Yolcular ise saatlerce havalimanı terminalinde beklemek zorunda kalıyor. Çoluk çocuk herkes perişan oluyor.

Advertisement

Bagaj bantlarının yanında uyudular

Önceki gün Almanya’nın Düsseldorf kentinden Kayseri’ye uçmak isteyen yolcular da perişan oldu. Uçuşun iptal olması sonucu uzun süre terminalde beklemek zorunda kalan yolcular yorgun düştüler. NRW Gümdem’de yer alan haber ve video görüntüsüne göre Sunexpress şirketi ile uçmak isteyen yolcular yeni uçuş saatini bagaj bantlarının yanında beklediler. Kendilerine uyuyabilmeleri için seyyar yataklar verildi.

Manzara devam edecek

Ne yazık ki son dönemlerde bu tür manzaralara çok sık rastlanıyor. Eskiden güle oynaya Türkiye’ye uçanlar havalimanlarındaki personel sıkıntısı nedeniyle adeta kabusu yaşıyorlar. Uzmanlar, kötü gidişatın okul tatili boyunca devam edebileceği uyarısında bulundular.

Foto: NRW Gündem

(A)

 

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin