Ana Sayfa Önerilen Türkiye, İngiliz turistleri daha çok bekleyecek

Türkiye, İngiliz turistleri daha çok bekleyecek

Türkiye, İngiliz turistleri daha çok bekleyecek

Türk turizm sektörü için kötü haber İngiltere Başbakanı Boris Johnson’dan geldi. Başbakan Johnson, İngiltere’den tatil için gidilebilecek ülkeleri gösteren yeşil listeyi güncellemeyeceklerini açıkladı.

Türkiye, geçtiğimiz hafta ülkenin kırmızı listesine eklenmişti. Johnson, “Bildiğiniz gibi çok sınırlı bir liste var ve yurtdışına seyahat eden kişilerin virüsün yeniden ithal edilmesini önlemek için bekleyeceği tüm testlere ve kısıtlamalara tabi olmasını sağlayacağız. Şu an seyahat edilebilecek ülkeler listesi çok küçük ve kısa sürede buna yeni ülkeler eklemeyi düşünmüyoruz” dedi.

Türkiye ve Maldivler kırmızı listede

Bu açıklama ile zaten kırmızı listede olan Türkiye’nin daha uzun süre İngiltere’den turist alamayacağı da kesinleşmiş oldu. Türkiye ve Maldivler, koronavirüs salgınındaki durumları ve özellikle Hindistan varyantı riski nedeniyle kırmızı listede bulunuyor. Yani bu ülkeye gelenler İngiltere’ye dönüşte 1.750 sterline mal olan 10 günlük bir otel karantinasına girmek zorunda. İşin ilginç yanı İngiltere’nin kırmızı listeye aldığı Türkiye’de en çok görülen varyantın İngiliz mutasyonu olması.

İlginizi Çekebilir
İlk yerli elektrikli otomobil projesi Türkiye’de neden rafa kalktı?

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Almanya ve Rusya'nın kararları Türk turizmini nasıl etkileyecek?

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Havayolu

Havayolu Malatya – Frankfurt uçuşlarına başlayacak

Havayolu Malatya - Frankfurt uçuşlarına başlayacak SunExpress havayolu 2021 yazında Anadolu ve Avrupa arasındaki uçuş ağını genişletmeye devam ederken bu kapsamda 27 Haziran itibarıyla Malatya'dan...

İlginizi Çekebilir

El bagajı

El bagajına sınırlama getirildi

Havayolu şirketi Ryanair, yolcuların kabin içine aldıkları ufak bavullara sınırlama getirdi. Yürürlüğe giren yeni uygulamaya göre artık yolcular bavulları kabin içine alamayacaklar, uçuş öncesi...