Avrupa

Türk yolcuları 7 Avrupa ülkesine kabul etmeyecek

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Covid-19 Tedbirleri Kapsamında Ülkelere Giriş Tablosunu güncelledi. Omicron varyantı nedeniyle alınan karar doğrultusunda Hollanda, Hırvatistan, İspanya, İzlanda, İsviçre, İtalya için “Türkiye’den giriş yapılamamaktadır” açıklaması eklenirken Lüksemburg’a da 31 Aralık 2021 tarihine kadar Türkiye’den yolcuların kabul edilmeyeceği açıklandı.

İsveç’e seyahat etmek isteyen yolcular ise aşı kartı ibraz etmeleri durumunda ülkeye giriş yapabilecek.

Güncelleme kapsamında bazı ülkelere giriş şartlarında da değişiklik oldu. Türkiye’den İran’a ve Irak’a seyahat eden yolculara PCR testi ibraz etmek zorunluluğu getirildi; yolcuların 14 günlük karantinaya tabii olabilecekleri belirtildi.

Koronavirüs aşısı olmayan Portekiz’e giremeyecek

Yenilenen kurallar kapsamında, koronavirüs aşısı olmayan yolcuların Portekiz’e girmesine izin verilmeyecek. Aşılanma durumlarına bakılmaksızın tüm yolcuların negatif PCR test sonucuna sahip olması gerekiyor.

Öte yandan Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, sosyal medya hesabından “Türk vatandaşlarına Omicron sebebi ile herhangi bir ülke tarafından bize ulaşan bir giriş yasağı getirilmemiştir” açıklaması yaptı.

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin