Ana Sayfa Aktuel Haberler Türk kızının yazdığı kitap Amazon'un en çok satanlar listesine girdi

Türk kızının yazdığı kitap Amazon’un en çok satanlar listesine girdi

Türk kızının yazdığı kitap Amazon’un en çok satanlar listesine girdi

Amerika Birleşik Devletleri’nde başkanların her yıl liseyi bitiren en başarılı öğrencilere verdiği Başkanlık Bursu’nu 2021 yılında Türk kızı Lara Özkan kazandı.

ABDPost’ta yer alan bilgilere göre; bu yıl ABD Başkanı Joe Biden’ın dağıtacağı Presidential Scholar Başkanlık Bursiyeri ödülü, Türk öğrenci Lara Özkan’a da verildi. Bursu liseyi bitiren 3,6 milyon öğrenci arasından seçilen en başarılı 161 öğrenci alıyor.

ABD Eğitim Bakanı Dr. Miguel Cardona, Başkanlık Bursu haberini, Lara Özkan’ın okuduğu New Jersey’deki Bergen Bilim ve Teknoloji Akademisi’ne gönderdiği mektupla bildirdi. 17 yaşındaki Türk kızının kazandığı bursla, Massachusetts Institue of Technology – MIT’de okuyacağı belirtildi.

İlginizi Çekebilir
THY rotasını Newark havalimanına çevirdi

Yazdığı bilim kitabı Amazon’un en çok satanlar listesine girdi

ABD’nin New Jersey eyaletinde liseyi bitiren Türk kızı Lara Özkan, kanser ve obezite ilişkisi üzerine yazdığı “An Expat’s Diary” kitabıyla Amazon’da en çok satanlar listesine girmeyi başardı. Özkan, Malatya kökenli anne babası ve iki kardeşi ile New Jersey’in Bergen şehrinde yaşıyor.

Bergen Bilim ve Teknoloji Akademisi’ni bitiren Lara Özkan, birden fazla araştırma laboratuvarında kanser araştırmaları ekibinde yer alıyor. Amerika’nın en iyi kanser araştırma merkezleri arasında yer alan Cold spring Harbors Laboratuvarı’nın araştırma ekibine girmeyi başaran genç bilim insanı adayı Özkan, bu alanda hazırladığı projelerle Amerika’nın en prestijli eğitim kurumları arasında bulunan Yale ve John Hopkins üniversitelerinden de ödül aldı.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Eskişehirliler hızlı tren bileti bulamama derdinden kurtulacak

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Yunanistan

Sıla yolu yolcularına uyarı: Yunanistan sınırlarını açmadı

Sıla yolu yolcularına uyarı: Yunanistan sınırlarını açmadı Yunanistan, Türkiye’ye olan seyahat kısıtlamasını 26 Haziran’a kadar uzattı, Türkiye’ye gelmek isteyen sıla yolu yolcularına ise başka güzergâhları...

İlginizi Çekebilir

Tatil paketine peşinat sınırlaması

Tatil paketi satan tur operatörlerinin müşteriden yüde 40’lara varan peşinat istemesine Alman mahkemesi „Dur“ dedi. Otel ve uçuştan oluşan tatil paketleri ile seyahat etmek özellikle...