Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları’na tazminat tepkisi

Havayolu ile seyahat edenler havalimanlarında büyük sorunlar yaşıyor. 23 Temmuz’da Türk Hava Yolları ile Almanya’nın Köln kentinden Samsun’a uçmak isteyen yolcular, uçuşun son anda iptal olmasıyla mağdur olmuştu. 200’den fazla yolcu otellerde ve havalimanında konaklamak zorunda kalmış ve ancak ertesi gün Samsun’a uçabilmişti. Havayolu şirketinin ise meydana gelen mağduriyetten dolayı yolculara tazminat ödeyeceği ve otel masraflarının karşılanacağını belirtilmişti. Ancak öyle olmadı. Samsun Gazetesi’nin aktardığına göre yolculara herhangi bir ödeme yapılmadı ve yapılmayacak da. Haberde “THY yolculara ödeme yapmaktan vazgeçti” denildi.

Advertisement

THY’ye güvendik

Haberde şu cümlelere yer verildi:

“Samsun Medya Grubu’na ulaşan ve Köln-Samsun seferinde seyahat eden yolculardan Ayhan İlhan, yaşadığı mağduriyeti anlattı. Konuyu yargıya taşıyacağını kaydeden İlhan, “Uçağımız o gün Köln’den havalandı fakat bir süre sonra yeniden Köln’e tekrar indi. Bize ertesi gün 14.30 uçağıyla Samsun’a uçacağımızı bildirdiler. THY görevlisi konuyu merkeze ilettiklerini yolcuların mağdur olmaması için taksi, otel ve konaklama giderlerinin kendilerince karşılanacağını, ayrıca 400 avro tazminat verileceğini söyledi. Biz THY’ye güvendik. Ona göre hareket ettik. Fakat ilerleyen süreçte THY ile iletişime geçtiğimizde bize gönderilen mailde ‘Uçuşunuzda elimizde olmayan nedenlerle meydana gelen düzensizliklerin sebepleri göz önünde bulundurularak herhangi bir tazminat işlemi gerçekleştiremeyeceğimizi bilmenizi isteriz’ denildi. 200’ün üstünde yolcu mağduriyet yaşadı. Biz zararımızın giderilmesini istiyoruz. Konuyla ilgili hakkımızı mahkemede arayacağız” dedi.

Türk Hava Yolları

Uçak neden havalanmadı?

Almanya’nın havalimanlarında yaşanan personel yetmezliği nedeniyle, uçuşların yapılamadığı ve   THY, pilotların uçuş süresini doldurması nedeniyle seferin iptal ediği belirtmişti. Uçuş, 25 Temmuz saat 14.30’da gerçekleştirilmişti. THY ayrıca yolculara 400 avro ödeme yapılacağını, konaklama ve taksi ücretlerinin ödeneceğini duyurmuştu.

(GŞ)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin