Türk düğününden sonra bir davetli koronavirüsten öldü

497
Türk

Tatil

Türk düğününden sonra bir davetli koronavirüsten öldü

Koronavirüs sayılarının hızla tırmandığı şu günlerde düzenlenen düğünler, hem gelin ve damadın, hem de davetlilerin sağlığını tehlikeye atıyor. Almanya’da Kuzey ren Vestfalya Eyaleri’ndeki Hamm kentinde eylül ayında düzenlenen Türk düğününde çok sayıda kişiye koronavirüs bulaşmıştı. Haberini buradan okuyabilirsiniz: https://turizmavrupa.net/turk-dugunune-katilanlar-kurallara-uymadi-koronavirus-davetlilere-bulasti/ Bunun üzerine davetliler ve yakınları karantinaya alınmış ve bazıları yoğun bakımda tutulmuştu. Yapılan açıklamaya göre davetlilerden 40 yaşlarında bir kadın hayatını kaybetti.

Herhangi bir hastalığı yoktu

Türk düğününe katıldığı belirtilen kadının daha önceden herhangi bir hastalığının olmadığına ve en son yoğun bakımda tutulduğuna da dikkat çekildi. Böylelikle Hamm’da şu ana kadar koronadan ölenlerin sayısı 41’e yükseldi. Kadın aynı zamanda kentte virüsten hayatını kaybeden en genç kişi oldu.

İlginizi Çekebilir
Bir günde koronavirüsten 74 kişi yaşamını yitirdi

Hem kına gecesi, hem düğün

Bölgedeki vaka sayılarında patlama olmasına neden olan düğün uzun süre ülke gündeminde kalmış ve büyük tepkilere nedene olmuştu. Davetliler mesafe kurallarına uymamakla ve farklı şehirlerde hem kına gecesi, hem de kalabalık düğün organizasyonu yapmakla suçlanmıştı. Bu düğünden sonra bölgede bir düğün daha yapılmış ve vaka sayılarında patlama yaşanmıştı.

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin