Ana Sayfa Tatil Turizmde hak ettiğimiz yere geleceğiz

Turizmde hak ettiğimiz yere geleceğiz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katıldığı toplantıda turizm sektörünün sorunları tartışıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Kaymakam Mustafa Harputlu;  “Turizm alanında mesafe kat etmek, algı meydana getirmek çok zor. Ancak kaybetmek çok kolay; biz de dünyada turizmde rekabet ettiğimiz ülkeler arasında Alanya’nın ve ülkemizin hak ettiği yerlere gelmesi için ‘Turizm Koordinasyon Kurulu’ kurduk.

Benim koordinasyonumda oluşan kurulda, Alanya’nın tüm dinamikleri yer alacak. Sektörün sorunlarının tartışıldığı, sadece toplantı olarak gerçekleşmeyen, somut adımların atıldığı bir kurul olacak.  Alanya’nın hak ettiği değerleri kazanması için çalışılmalı. Turizmi 12 aya çıkarmak için çalışacağız. Potansiyel ve kapasitemizi arttırmak için yapılabilecek çalışmaları masaya yatırıp hayata geçirmenin yolları aranacak. Her zaman olduğu gibi bugün de yanımızda olduğunuz için teşekkür ederiz.” dedi.

İlginizi Çekebilir
Kaya mezarları Bodrum turizmine kazandırılacak

Toplantıya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Antalya İl Turizm Müdürü İbrahim Acar, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Şahin, Alanya İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Serkan Akbaba, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Burhan Sili ve çok sayıda turizmci katıldı.

Kaynak: www.alanya.gov.tr

Alanya Turizm
Fotoğraf: www.alanya.gov.tr

 

İlginizi Çekebilir
Dünyanın en avantajlı pasaportları açıklandı

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

bilgi

Bankadan, Almanya’da yaşayan gurbetçilere bilgi paylaşımı uyarısı

Bankadan, Almanya'da yaşayan gurbetçilere bilgi paylaşımı uyarısı Geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı sonrası yürürlüğe giren Otomatik Bilgi Paylaşımı Anlaşması kapsamında, yurt dışında ikamet...

İlginizi Çekebilir

Türbe

Osmanlı Sultanlarının türbeleri ziyarete açılıyor

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İstanbul’da restorasyon çalışmaları sürdürülen Fatih Sultan Mehmet Türbesi ile 2. Abdülhamid Türbesinde incelemelerde bulundu. Fatih Sultan Mehmet Han’ın türbesini...