Ana Sayfa Önerilen Turistik tesis ve limanlardaki tesislere borç erteleme desteği

Turistik tesis ve limanlardaki tesislere borç erteleme desteği

Turistik tesis ve limanlardaki tesislere borç erteleme desteği

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, Hazine taşınmazları üzerinde yer alan turistik tesisler ile deniz turizmi tesislerinin borçlarına ilişkin Milli Emlak Genel Tebliği Resmi Gazete’de yayımlandı. Düzenleme kapsamında; Covid-19 salgını sürecinde Hazine taşınmazları üzerinde tarım, ticaret ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren işletmeler ve vatandaşların mali yükünü azaltacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan belgeli yatırımcılar ve işletmecilerin, 1 Temmuz 2020 tarihi ile 31 Aralık 2020 tarihlerindeki dönemde daha önce nisan, mayıs ve haziran aylarında ertelenen bedeller de dahil, tahsil edilmesi gereken kira, kesin izin, kesin tahsis, irtifak hakkı, kullanma izni, yararlanma, ilave yararlanma bedelleri ve hasılat payları ile ecrimisil ödeme süreleri, başvuru şartı aranmaksızın 1 yıl süreyle ertelendi.

İlginizi Çekebilir
Belçika’da restoran ve kuaförlerin açılma tarihi belli oldu

1 milyar liraya yakın borç ertelendi

Erteleme, kamu arazileri üzerinde yer alan otel, tatil köyü, günübirlik tesis, golf tesisi gibi turistik tesisler ile yat limanı, marina ve kruvaziyer liman gibi deniz turizmi tesislerini kapsıyor. Ödemeler, ertelenen süre sonuna kadar herhangi bir zam veya faiz uygulanmadan tahsil edilecek. Böylece, toplam 925 milyon lira tutarında borç ertelenmiş olacak.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

İlginizi Çekebilir
Almanya'da hangi marketler maske satıyor? Fiyatları ne kadar?

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

test

Türkiye’ye gideceklerin test parası ne kadar tutuyor?

Türkiye'ye gideceklerin test parası ne kadar tutuyor? İngiltere'deki bazı test şirketlerinin 48 pounda mal olan Covid-19 PCR testi için tatilcilerden 399 pound aldığı iddia edildi....

İlginizi Çekebilir

Yanlış şehire uçtular

Amerikalı çift, Senegal’in başkenti Dakar yerine Bangladeş’in başkenti Dakka’ya uçtu. Çift hatasını THY uçağı havalanınca anladı. Los Angeles Times Gazetesi'nde yer alan habere göre çift...