Tiyatro oyunları ve festivaller geri dönüyor

71
tiyatro

Tatil

Tiyatro oyunları ve festivaller geri dönüyor

Koronavirüs salgını nedeniyle Mart ayından bu yana durdurulan sanat faaliyetleri normalleşme dönemi ile geri dönüyor. Kamyon Tiyatrosu ve açık hava tiyatrolarıyla yaz sezonunu geçirecek olan sanat dünyasındaki festival tarihleri de belli oldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı yaz sezonuna hazır

Kültür ve Turizm Bakanlığı, kademeli normalleşme süreci için planlamasını tamamladı. Buna göre; yaz sezonunu açık hava mekanları etkinlikleri ile geçirecek sanat dünyası, perdelerini de bu yıl bir ay erken açacak.

Yeni sezonun açılacağı 1 Eylül’e kadar yaz sezonunu sanatla dolduran bakanlığın etkinlik takvimi şöyle:

– Açıldığında büyük bir tiyatro sahnesine dönüşen “Kamyon Tiyatrosu”, dört çocuk oyununu sergilemek üzere, 1 Temmuz ila 20 Ağustos tarihleri arasında 25 ilde 57 ilçeyi gezecek.

İlginizi Çekebilir
Türkiye'ye araç getirecekler hangi gümrük müdürlüğüne başvurmalı?

– Temmuz ayında ayrıca Ankara İrfan Şahinbaş Yerleşkesi’nde açık hava sahnesi kurularak, düzenli tiyatro temsilleri düzenlenecek.

– Bodrum Kalesi’nde ve Antik Tiyatro’da 10 konser ve 3 tiyatro gösterisi sanatseverlerle buluşacak.

– 12 Temmuz’da Ankara Devlet Tiyatrosu “Reis Bey”, 26-27 Ağustos’ta Bursa Devlet Tiyatrosu “Akide Şekeri”, 7-8 Eylül’de İzmir Devlet Tiyatrosu “Kantocu” oyununu sergileyecek.

– 17- 29 Temmuz’da Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali, 4-18 Ağustos tarihlerinde 18. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, 1-22 Eylül tarihleri arasında da Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali yapılacak.

– 11. İstanbul Opera Festivali 23 Eylül- 5 Ekim tarihlerinde olacak.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin