park

Sürücüler dikkat: 70 Euro cezası var

Avusturya Vorarlberg’de, Emspark ile McDonald’s ve Hohenems çevresinin, uzun süreli park yapan kişilerce işgal edilerek kötüye kullanılmasına karşı önlem alınması gerektiğine dair Ticaret Basın Ajansı’na açıklama yapan firma yetkilileri, kendi müşterinin kullanması gereken yerlerin sürekli olarak dolu olduğunu bu sebeple müşterilerinin araç yeri bulamadığını ifade etti. Bu durumu engellemek isteyen firma yetkileri plakaları takip eden bir sistem edindi.

Advertisement

Peki, plakalar nasıl tespit edilecek?

Araçların park yerinde uzun süreli beklemesi nedeni ile duyduğu rahatsızlık neticesinde bunun önüne geçmek isteyen Emspark ile McDonald’s ve Hohenems yetkilileri, haddinden fazla bekleyen araçların plakalarını tespit eden dijital park süresi izleme sistemi kullanacak.

Havadis.at’e göre, bu talepte bulunan bahsi geçen restoranların operatörleri tarafından kiralanan Münih ve Salzburg merkezli ParkDepot sistemi, otoparka girip çıkan araçların plakalarını otomotik olarak kaydetmek için kameralar kullanıyor.

Giriş ve çıkış arasındaki süreyi hesaplayan bu sistemde, araçların park yerinde uzun süreli kalması halinde 70,30 Euro ceza ödemek zorunda kalan araç sahiplerini, bu restoranların civarına park ettiği araçlarını uzun süreli bırakmamaları konusunda uyarıyoruz.

(BK)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin