Sokağa çıkma yasağı uçuşu olanları etkileyecek mi?

290
sokağa çıkma

Sokağa çıkma yasağı uçuşu olanları etkileyecek mi?

Koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınan yeni tedbirlerde bu hafta sonundan itibaren sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı açıklanmıştı. Duyuruyla birlikte hafta sonu uçuşu bulunanlar seyahatlerinin akıbetini merak etmeye başladı.

Türk Hava Yolları, sosyal medyadan yaptığı duyuru ile bu konuya açıklık getirdi. THY, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede yer alan ve 20 Kasım 2020 Cuma günü itibariyle uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarından, uçuşu bulunan tüm yolcuların muaf tutulacağını açıkladı.

Bilgilendirmede, yolcuların kısıtlama süresince yapılacak kontrollerde uçuşa dair belge (mobil biniş kartı veya bilet ekran görüntüsü) ibraz ederek ulaşımlarını sağlayabileceği belirtildi.

İlginizi Çekebilir
Rotterdam seferleri başladı

Uçuşlarda 65 yaş ve üzeri ne yapacak?

Sosyal medyadan gelen sorulara da yanıt veren Türk Hava Yolları, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge kapsamına göre yurt dışından gelen ve yurtdışına giden (iç hat aktarmaları hariç) 65 yaş ve üzeri misafirlerin özel izin belgesi almalarına gerek olmadığı bilgisini verdi.

Türkiye’de 65 yaş ve üzeri vatandaşlar için iç hatlarda özel izin belgesi (aktarmalar dahil) zorunluluğu bulunuyor. Özel izin belgesi almak için bağlı bulunan ilçe kaymakamlığına başvurmak, 199 numaralı telefonu aramak ya da e-devlet üzerinden başvuru kaydı oluşturmak mümkün.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin