Ana Sayfa Sılayolu Gümrük Sırbistan yine affetmedi: Türk yolcular paraları kaptırdı

Sırbistan yine affetmedi: Türk yolcular paraları kaptırdı

Sırbistan yine affetmedi: Türk yolcular paraları kaptırdı

Avrupa’dan Türkiye’ye kara yolundan seyahat eden vatandaşlarımız yanlarında yine yüksek miktarda parayla yakalandılar. Sırbistan yetkilileri bu paraların büyük kısmına el koydu. Sırp makamlarından yapılan açıklamaya göre iki ayrı olayda 100.000 Euro’ya yakın para ele geçirildi.

İlk araçta 70 bin Euro’ya el konuldu

Sırbistan Gradina sınır kapısında yapılan ilk kontrolde Mercedes marka bir araç durduruldu. Almanya’dan gelen araçta bulunan iki yolcu, yanlarında fazla miktarda para olmadığını söylediler. Ancak yapılan arama bunun tam tersini gösterdi. Aracın arka koltuğunda dirseklik kısmına gizlenmiş yaklaşık 90.000 Euro bulundu. Kişi başına 10.000 Euro taşıma hakları olduğu için bu miktarlardan ana paradan çekildi ve geriye kalan yaklaşık 70.000 Euro’ya el konuldu. Biri Türk diğeri alman Vatandaşı yolcular paraları Sırp gümrük kapısında bırakarak yoluna devam etmek zorunda kaldı.

İlginizi Çekebilir
İstanbul'da İBB'ye bağlı hangi müzeler ve mekanlar kapatıldı?

para
Foto:@https://www.carina.rs/

İkinci araçta 30 bin Euro

Yapılan bir başka kontrolde ise yine Almanya’dan gelen bir araç durduruldu. Burada da yolcular yanımızda fazla miktarda para yok dediler. Ancak incelemede toplamda 60.000 Euro bulundu. Yetkililer izin verilen miktarı çektikten sonra geriye kalan 30.000 Euro’ya el koydular.

Avrupa’dan Türkiye’ye yolculuk eden vatandaşlarımız yapılan tüm uyarılara rağmen yanlarında izin verilen miktarın üzerinde para taşıyarak kendilerini mağdur ettiler.

para
@Foto:https://www.carina.rs/

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

İlginizi Çekebilir
Türkiye'ye otomobille gidişte bu ülke giriş izni vermiyor

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Çin

Çin, Kovid-19 sınır kısıtlamalarını 2022’nin ortasına kadar uzattı

Çin, Kovid-19 sınır kısıtlamalarını 2022'nin ortasına kadar uzattı Çin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında getirdiği sınır kısıtlamalarını gelecek yıl ortasına kadar uzatma kararı aldı. Wall...

İlginizi Çekebilir

direkt

Yurtdışındaki birçok kentten Türkiye’ye direkt uçuş

Avrupa’dan Türkiye'ye sunulan direkt uçak sefer sayısının artması yurtdışındaki vatandaşları da sevindiriyor. Corendon havayolları, yurtdışından Türkiye’nin birçok kentine sefer düzenliyor ve yeni hatlar açmaya hazırlanıyor. Havayolu,...