altın
Advertisement

Sırbistan: Türkiye’den Almanya’ya giden araçta 11 kilo altın

Bütün uyarılara rağmen, gümrüklerden kayıtsız altın ve para geçirmek isterken yakalananların haberleri gelmeye devam ediyor. Son olarak, Sırbistan’ın Gradina sınır kapısında gümrük memurları, Türkiye’den Almanya’ya gitmekte olan araçta 11 kilo altın ele geçirdi. Gümrük ve polis memurları bir arabanın yakıt deposunda değeri yarım milyon avronun üzerinde olduğu altınlara el koydu.

sırbistan
Foto:www.carina.rs

Gümrük memurları yolculara, kişisel bagajlarından başka bir şeyleri olup olmadığını sordu. Olmadığını belirten yolcuların aracı ayrıntılı olarak arandı. Polisler aracın yakıt deposunda şüpheli birşeylerin olduğunu fark etti. Ardından, ulaşılması zor boşlukları kontrol etmek için özel bir cihazla tankın içinin bir incelemesi yapıldı, içinde yağ dışında başka bir şey olduğunu fark ettiler.

Sırbistan
Foto:www.carina.rs

13 paket altın çıkarıldı

Depoda yakıt dışında ne olduğu sorulduğunda sürücü ısrarla içeride sadece yakıt olduğunu iddia ederken, sınır görevlilerinin daha fazla incelmelerine dayanamayan bir yolcu yaklaşık sekiz kilo altını sakladığını itiraf etti.  Sınır görevlileri, tespit edilen ihlal hakkında savcıya ve Niş İçişleri Bakanlığı Yolsuzlukla Mücadele Özel Dairesi’ne bilgi verdi, böylece suç teknisyenlerinin yardımıyla tanktan toplam 13 paket altın çıkarıldı. Ölçüm, 10,852 gram farklı altın takı olduğunu belirledi.

Kaçakçılığı yapılan altın, sürücü ve otomobil polis ve savcılık tarafından teslim alınırken, yolcu yoluna devam etti.

(GŞ)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin