Sırbistan
Foto:https://www.carina.rs/

Sırbistan sınırında sürücüye şok: Aracına el konuldu

Sırbistan gümrüğü üzerinde fazla para, altın ve değerli eşya taşıyan yolcuları yakalamaya devam ediyor. Özellikle Sırbistan gümrüğü beyan edilmemiş para ve ziynet eşyası geçirenleri affetmiyor. Fakat bu sefer benzerlerinden farklı olarak sürücünün aracına da el konuldu.  Sırbistan Presovo sınır kapsında Alman plakalı Porsche sürücüsünün üzerinde değeri 115 bin avro olarak tahmin edilen lüks saat bulundu. Olay şöyle gerçekleşti.

Advertisement
saat
Foto:https://www.carina.rs/

Sırbistan gümrük yetkilileri Alman plakalı Porsche marka aracın sürücüsüne ve yanında bulunan arkadaşına, rapor edecek bir şeyleri olup olmadığı sorulduğunda ikisi de olumsuz yanıt verdi. Daha sonra yetkililer, yapılan detaylı aramada sürücünün hem sol hem de sağ kolunda iki değerli saat buldu.  Yolcular saatleri beyan ettirmediği için ve değeri 115.000 Euro olarak tahmin edilen Patek Philippe marka saate el konuldu.

saat
Foto:https://www.carina.rs/

Saatin değeri arabanın değerini geçiyor

Sırbistan kanunlarına göre kaçak olarak gözüken eşyanın değeri, eşyanın bulunduğu aracın değerinin üçte birini aştığı için araca da el konuldu. Daha sonra mahkemeye çıkarılan yolcular yabancı uyruklu olduğu için hızlandırılmış usule göre yürütülen yargılama sonucunda  yolculara 150.000 dinar para cezası ve Patek Philippe marka kol saatine ve Porsche marka araca el koydu.

Temyiz surecinden sonra mahkemenin kararı değişmezse hem saat hem de ihlalde bulunan araç Niş Gümrük Müdürlüğü’nce açık artırma ile satılacak.

araba
Foto:https://www.carina.rs/

(GŞ)

 

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin