Ana SayfaGadgetsSırbistan sınır kapılarında yoğunluk var mı?

Sırbistan sınır kapılarında yoğunluk var mı?

Sırbistan sınır kapılarında yoğunluk var mı?

Avrupa’da yaşayanların, Türkiye’ye ulaşmak için kullandığı kara yolu güzergahı üzerinde bulunan Balkan ülkesi Sırbistan’dan geçen gurbetçiler sınır kapılarından sorunsuz ilerliyor.

Sırbistan – Bulgaristan sınırındaki Gradina ve Sırbistan-Hırvatistan sınırındaki Batrovci sınır kapıları günde çok sayıda gurbetçinin geçişine ev sahipliği yaparken, sınır kapılarında büyük yoğunluk yaşanmıyor.

“Cuma ve cumartesi günleri yola çıkmayın” uyarısı

Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hafta sonunda yoğunluk yaşandığını ifade ederek, “Sırbistan giriş ve çıkışlarında ciddi bir problem yaşanmamaktadır. Vatandaşlarımıza cuma veya cumartesi günleri yola çıkmamalarını ve internetten sınır kapılarının yoğunluğunu kontrol ederek yolculuklarını planlamalarını tavsiye ederiz.” dedi.

Aksoy, “Sıla Yolu Projesi” kapsamında Sırbistan’da görev yapan Türk polislerinden koordinatör Göksel Gök de Sırbistan’ın Hırvatistan, Macaristan ve Bulgaristan sınırında Türk polisinin 2019’dan bu yana görev yaptığını anımsattı. Aksoy; “Türk polisi Avrupa’da yaşayan gurbetçi vatandaşlarımızın sınır geçiş işlemlerinde yardımcı olmakla beraber Türk tırlarına gizlenerek Avrupa’ya ulaşmaya çalışan yasa dışı göçmenleri tespit ederek tırların mağduriyetini engellemeye çalışmaktadır.” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir
Almanya’da su baskınlarında 8 kişi hayatını kaybetti

Batrovci Sınır Kapısından geçen gurbetçilerden Ayşe Oruç, Fransa’dan bayram tatili için Türkiye’ye gittiklerini ifade etti.

Demirel Oruç da bayram için Türkiye’de olmanın büyük önem taşıdığına işaret ederek, “Bu, bizim aile geleneğimiz ve göreneğimiz.” diye konuştu.

Sırbistan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada ise 30 Mayıs’tan bu yana Sırbistan’dan iki milyon aracın geçiş yaptığı belirtilerek, her dinleme tesisinde Sırp polisinin devriye gezdiği kaydedildi.

(Aj)

 

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

İlginizi Çekebilir
Sırbistan: 12 altın bilezikle yakalandılar

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medya

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

Çok Okunanlar

sınır

Sırbistan/Bulgaristan sınır kapısını kullanacaklara uyarı

Sırbistan/Bulgaristan sınır kapısını kullanacaklara uyarı Yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek için yola çıkan gurbetçilerin başta Kapıkule Sınır Kapısı olmak üzere diğer gümrük kapılarından geçişleri sürüyor. Birçok...

İlginizi Çekebilir

Caretta

Yaralı Caretta Carettalar tedavileri yapılarak denize bırakıldı

Deniz Kaplumbağaları Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde (DEKAMER) tedavileri tamamlanan Türker, Batu ve Nazlı ismi verilen üç caretta caretta denizle buluştu. İzmir ve Kuşadası kıyılarında çeşitli...