Sılayolu tehlikesi: Bu araçların hepsi sahte ADAC

4354
Sılayolu

Tatil

Sılayolu tehlikesi: Bu araçların hepsi sahte ADAC

Avrupa’dan Türkiye’ye karayolundan seyahat edenler sık sık çekicilerin ve tamirhanelerin tuzağına düşüp binlerce Euro dolandırılıyorlar. Daha önceki haberlerimizde dolandırıcıların kendilerine Alman Otomobil Kulübü ADAC süsü vererek sılayolu yolcularını kandırdığını yazmıştık. ADAC yeni bir uyarıda daha bulunarak, sahte ADAC araçlarının artık daha fazla ülkede dolaştığını bildirdi. Verilen bilgiye göre artık Bulgaristan, Hırvatistan ve Slovenya’da da yollarda sahte araçlar dolaşıyor.

ADAC yazısı kullanıyorlar

Fotoğraflarla örnekler de veren kurum, örneğin Bulgaristan’da araçların üzerine ADAC yazısının yapıştırıldığını ve insanların bu şekilde kandırıldığını bildirdi. Bazılarında daha ilk bakışta bile bunların resmi ADAC aracı olmadığı anlaşılıyor. Bu dolandırıcılar kendilerini yetkili çekici olarak tanıtıp insanları anlaşmalı oldukları tamirhanelere çekiyor ve burada binlerce Euro’luk fatura kesiyorlar.

İlginizi Çekebilir
SunExpress Avrupa'da bu şehirlere sefer başlatıyor

ADAC şu uyarıda bulundu: “Son dönemlerde özellikle Bulgaristan’dan şikayetler alıyoruz. Fotoğraflarda görünen araçlar kendilerini ADAC yetkilisi olarak tanıtıyor. Yolcuların şunu bilmesi gerekir ki bizim yurtdışında logomuzu taşıyan araçlarımız sadece Kuzey İtalya’da var. Bunun haricinde üzerinde ADAC logosu gördüğünüz araçlara itibar etmeyin.

ADAC

ADAC

ADAC
Alman Otomobil Kulübü ADAC’nin logosunu kullanan araçlar bunlar (Fotoğraflar:ADAC)

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin