Ana SayfaGadgetsSılayolu sürücüsünün söyledikleri “pes” dedirtti

Sılayolu sürücüsünün söyledikleri “pes” dedirtti

Sılayolu sürücüsünün söyledikleri “pes” dedirtti

Avrupa’da yaşayan Türklerin memleketlerine gitmek üzere Kapıkule Sınır Kapısı’ndan geçişleri sürüyor. Geçen yıl salgın tedbirleri kapsamında memleketlerine gelemeyen gurbetçiler, bu yıl yoğunluk oluşturdu. Kapıkule Sınır Kapısı’ndan yurda giriş yapan sılayolu sürücüleri, kısa bir molanın ardından memleketlerinin yolunu tutuyor.

“Bir an evvel yetişmek için uyumadan geldim”

Almanya’dan memleketi Ankara Polatlı’ya giden Hüseyin Çolak, cuma günü yola çıktığını, aracının arıza yapması nedeniyle bayrama evinde giremediğini söyledi.

Kovid-19 nedeniyle geçen yıl Türkiye’ye gelemediğini belirten Çolak, “Memleket hasretiyle yolda uyumadan geldim. Dün yola çıktım, 2 bin 150 kilometre yapmışım hiç durmadım. Yeter ki ben memleketime kavuşayım, yurduma kavuşayım, vatanımı göreyim. Ben Türkiye’yi çok seviyorum. Vatanımı, milletimi çok seviyorum.” diye duygularını dile getirdi.

İlginizi Çekebilir
Bu tarihlerde arabayla yolculuk yapacaklar dikkat

Öte yandan uykusuzluk nedeniyle geçtiğimiz yıllarda çok sayıda trafik kazası yaşanmıştı. Yetkililerin tüm uyarılarına rağmen uykusuz ve dinlenmeden yola çıkan sürücüler hem kendilerini hem de ailelerini tehlikeye atıyor.

(Aj)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Türkiye’de tutuklu bulunan Mavi Kartlılar’da yenilik

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medya

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

Çok Okunanlar

sınır

Sırbistan/Bulgaristan sınır kapısını kullanacaklara uyarı

Sırbistan/Bulgaristan sınır kapısını kullanacaklara uyarı Yıllık izinlerini Türkiye'de geçirmek için yola çıkan gurbetçilerin başta Kapıkule Sınır Kapısı olmak üzere diğer gümrük kapılarından geçişleri sürüyor. Birçok...

İlginizi Çekebilir

denizli

Denizli: Tarihi evler restore ediliyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi, geçmişe tanıklık eden tarihi evleri restore ederek şehir yaşamına kazandırmaya çalışıyor. Denizli mimarisini yansıtan tarihi evleri yıkılmak üzereyken şehir yaşamına kazandırılmaya devam...