Sılayolu
Advertisement

Sılayolu sürücüleri uyardı: Bu kişilerden uzak durun

Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızı Sılayolu‘ndaki tehlikelere karşı sık sık uyarıyoruz. Yolda sahte ürün satan kişilerle ilgili yaptığımız haberlere çok sayıda yorum geliyor. Bugün sizlere Turizmavrupa okurlarının başına gelen olayları aktarmak istiyoruz. Sürücüler “Bu kişilere karşı dikkatli olmak gerekiyor” diye uyarıda bulunarak şu bilgileri verdiler:

Ben seni tanıyorum yalanı

Bir çok ülkede sahte parfüm satıcılarına rastlıyorsunuz. Bunlar genelde benzin istasyonlarında bekliyorlar. Avrupa plakalı bir araç gördüklerinde hemen yaklaşıp, ellerinde çok kaliteli ve uygun fiyata parfüm olduğunu söylüyorlar. Ancak ürünler sahte. Yani almamak gerekir.

Türkiye’ye girer girmez benzin istasyonlarında aracının deposunu dolduran veya dinlenen araçlara yaklaşıyorlar. Bir çoğu ünlü mağazalarda çalıştığını ve elinde uygun fiyata ürün kaldığını iddia ediyor. İnanmamak gerekir.

Satıcılar sizinle muhabbete başlayabilmek için farklı yalanlar söylüyor. Örneğin sizi tanıdığını veya bir akrabanızın arkadaşı olduğunu söylüyorlar. Amaçları bu yalanlarla güveninizi kazanmak ve size sahte ürün satmak.

Bu tür satıcılara karşı dikkatli olmak gerekir. Aralarında aracınızı soymak isteyenler de olabiliyor.

Bu tür ürünleri satın almamak gerekir. Çünkü hepsi sahte ve sağlığa zararlı.

(A)

 

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin