Sılayolu

Sılayolu sürücüleri ders almıyor: Binlerce euroyu kaptırdılar

Avrupa’dan Türkiye’ye kara yolundan sılayoluna seyahat eden vatandaşlarımız yanlarında yüksek miktarda parayla yakalanmaya devam ediyorlar. Sırbistan yetkilileri ise yaptıkları detaylı aramada paraları buluyor ve paraların büyük kısmına el koyuyor. En son Sırbistan’ın Gradnia sınır kapısında Hollanda’dan Türkiye’ye seyahat eden 2 Türk vatandaşının arabasında yaptığı aramada 63 bin Euro ele geçirdi.

Sırbistan yetkilileri her iki yolcu da rapor edecek bir şeyleri olmadığını ve yanlarında izin verilen miktarda döviz taşıdıklarını belirtti. Fakat yapılan ayrıntılı aramada sürücünün cebinde 11.000 Euro, arkadaşının ceketinde ise 12.200 Euro bulundu. Tabii ki, hepsi bu kadar değildi, aracın ayrıntılı kontrolünde, arka koltuk sırasının altında 10.000 Euro’luk üç zarf daha bulundu ve ardından kabini aracın bagajından ayıran bölmede aynı miktarda bir zarf bulundu. Toplamda bulunan toplam 63.200 Euro’nun 10 bin Euro’su yolculara iade edilirken, kalan paraya yetkili mahkeme başlatılan kabahat prosedüründe karar verecek.

Sılayolu

10 bin Euro sınırına dikkat!

Hem Sırbistan’da hem de tüm AB’de uygulanan bir düzenleme olan sınırda 10.000 avronun üzerindeki nakit para bildiriminin gerekli olduğunu bir kez daha hatırlatalım.

(GŞ)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin