Kapıkule

Sılayolu: Gurbetçilerin en büyük sıkıntısı bu

Bu yıl da Avrupa’da yaşayan yüzbinlerce vatandaşımız karayolundan Türkiye’ye seyahat edecek. Güzergah boyunca geçilen ülkelerde farklı farklı sorunlarla karşılaşan vatandaşlarımızın ortak sıkıntısı gümrük kapılarındaki bekleme süreleri. Bu konuda da en büyük sorun genellikle Bulgaristan – Türkiye sınırında yaşanıyor.

Hafta sonları çok sıkıntılı

Yaşadığı ülkeden yola çıkan sürücüler tam Türkiye’ye vardım derken yaz aylarında kilometrelerce araç kuyruğu ile karşılaşıyorlar. Kuyruklar haftasonları daha da uzun oluyor. Hele buna bir de Bulgaristan’dan Türkiye’ye alışverişe gidenler de eklenince durum tam bir eziyete dönüşüyor.

10 saat bekleyen var

Bulgaristan’dan Türkiye’ye geçmek için 8-10 saat bekleyenler bile oluyor. Benzer manzaralara Türkiye’den Avrupa’ya dönüşlerde de yaşanıyor. Sürücüler bu defa Kapıkule’den Bulgaristan’a girebilmek için saatlerce beklemek zorunda kalıyorlar.

Sorunların çözüleceğine inananların sayısı azalıyor

Yetkililerin her yıl yaptıkları “Durum düzelecek” açıklamaları insanları sezon öncesi umutlandırıyor. Ancak gün gelip yola çıkıldığında yine aynı manzara ile karşılaşanlar “Yine işe yaramadı, manzara aynı” yorumunda bulunuyorlar.
(A)
Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin