selanik

Selanik’te gizemli bir ses: Halk çıldırmak üzere!

Yunanistan’ın Selanik şehrinde 5 haftadır süre gelen gizemli ses şehirde merak uyandırmakta ve insanları hayli tedirgin etmekte. Yapılan tüm incelemelere rağmen sesin kaynağı bulunmazken Selanik Belediye Başkan Yardımcısı Arapoglou, sesin baş ağrı yaptığını ve sanki bir meteorun içinden geldiğini söyledi. Sesin kaynağını bulamadıklarını ekleyen Akis Arapoglou, ‘’Çıldırmak üzereyiz’’ dedi.

Advertisement

Gece başlayıp sabaha kadar devam ediyor!

Genellikle geceleri ortaya çıkıp sabaha kadar devam eden bu gizemli sesin bulunması için tüm ekipler ve halk seferber oldu. Kentte bulunan insanlar ise sesin gerginliği sebebi ile günlerdir uyuyamadıklarını belirtti.

Meteorun derinliklerinden gelir gibi, saatlerce süren bu ses ara ara durup yeniden devam ediyor. Gündüzleri şehrin gürültüsünden ötürü sesin duyulmadığı ancak gecenin sessizliğinde insanı bunaltacak derecede yoğun hissedildiği de alınan bilgiler arasında. Sesin şiddeti ile birlikte ara ara zeminde titreşim hissettiğini söyleyen vatandaşların bu hissi bilim insanlarını tedirgin ediyor.  Meteora Yurttaşlar Birliği   Başkan Yardımcısı Papadopoulos’un tahminlerine göre sinir geren bu ses, jeolojik olaylardan kaynaklanıyor olabilir. Sesin ana nedeni araştırılmaya devam ediyor.

(BK)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin