Seferihisar’da arsası olanlara müjde

Egenin incisi İzmir’e bağlı Seferihisar ilçesinin bazı mahallelerinde on yıldır süren İmar Planı sıkıntısı sonunda çözüldü.

Türkiye’nin önemli termal kaynaklarına sahip İzmir Seferihisar Belediyesi’ne bağlı Doğanbey ve Ürkmez Mahallelerine imar faaliyetleri Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylandı.

Artık Seferihisar Belediyesi, Doğanbey ve Ürkmez bölgesinin turizmini 12 aya çıkaracak projelere onay verebilecek. Seferihisar Belediyesi tarafından hazırlanan planlar, Kültür Turizm Bakanlığı’yla yapılan ortak çalışmaların ardından onaylandı. Böylelikle bölgeye yatırım yapılmasını engelleyen süreç sona erdi. Bu kararla birlikte termal turizm yatırımcılarının önü açılmış olacak.

On yıllardır arsasına bir konut yapmak isteyen ancak emlak vergisini ödediği halde bu imkanı bulamayanlara da yeni bir imkan doğmuş oldu.

İlginizi Çekebilir
Bayram öncesi araç kiralamada tarihi yoğunluk yaşanıyor

İmar Planlarının onaylanmasının bölge için olumlu bir gelişme olduğunu vurgulayan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer; “Uzun yıllardır bölge halkının hayalini kurduğu gelişme nihayet tamamlandı. Artık bu sayede Doğanbey ve Ürkmez bölgemiz 12 ay sürekli aktif olan bir sağlık turizm merkezi haline dönüşecek. Seferihisar Belediyesi olarak da bir kür merkezi planı içerisindeyiz. Yine aynı şekilde İzmir Jeotermal Aş’nin de yatırım planları var. Doğanbey ve Ürkmez çok yakın bir gelecekte tüm dünyada ismi bilinen bir sağlık turizm merkezi haline gelecek. Bölge halkına, İzmir’e ve Türkiye’ye hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir
Sahte aşı kartı hazırladığı iddia edilen hemşire gözaltına alındı

Kaynak: seferihisar.bel.tr

 

seferihisar
Fotoğraf: seferihisar.bel.tr

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medyada Biz

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

En Yeniler

iş

Avusturya’da iş çok işçi yok

Avusturya’da iş çok işçi yok Avusturya’daki iş ve işçi bulma kurumuna göre, ülkedeki çok sayıdaki işletme işçi ararken, birçok pozisyon başvuru gelmemesi nedeniyle boş kalıyor....

Çok Okunanlar

Berlin'den İzmir'e

Berlin’den İzmir’e giden uçakta üzücü olay

Berlin'den İzmir'e giden uçakta üzücü olay Berlin’den İzmir’e tarifeli uçuş gerçekleştiren yolcu uçağı, bir yolcunun rahatsızlanması üzerine Balıkesir'in Edremit ilçesindeki Koca Seyit Havalimanına zorunlu iniş...

Önerilen