Sahte içki mağduru olmayın, emin olmadığınız içeceği tüketmeyin

42
sahte içki

Tatil

Avrupa’da yaşayan gurbetçiler yaz tatillerini geçirmek için Türkiye’nin Akdeniz sahillerinde hizmet veren otelleri tercih ediyor. Gurbetçiler kendi bütçeleri doğrultusunda tatil yapacakları yerleri tercih ederken seçimlerini fotoğraf yada video görüntüleri üzerinden yapıyor. Ancak son dönemde Türkiye’de alkol fiyatlarına yapılan zam insan sağlığını düşünmeyen işletmeleri merdiven altı üretime sevk etti. Son olarak Alanya’da müşterilerine sahte içki servisi yapan bir otele baskın düzenlendi. Dolayısıyla satın alacağınız tatil paketlerini internette detaylı bir şekilde araştırmadan tercih etmeyin.

Akdeniz sahilleri boyunca özellikle ucuza tatil sunan oteller kar marjlarını arttırabilmek için yeme içme alternatiflerinde merdiven altı üretime yöneliyorlar. Bazı işletmeler daha çok para kazanabilmek için insan sağlığıyla oynuyorlar. Bu işletmeler gıda maddelerinin en ucuzlarını temin ederek müşterilerine sunarken, kaçak alkollü ürün servis etmekten de kaçınmıyorlar.

İlginizi Çekebilir
Hangi sektörde, hangi kurallar geçerli?

Son olarak Antalya’nın Alanya ilçesinde bir otelde sahte içki üretildiği ihbarını alan Polisler, yaptıkları baskında 100 cc’lik 24 şişe kaçak içki, bidon içerisinde sahte alkol yapımında kullanılan sıvı, 7 adet boş şişe ve 3 adet huni ele geçirdi. Konuyla ilgili soruşturma devam ediyor.

Yaz tatilinizin zehir olmasını istemiyorsanız gereğinden ucuz olduğunu düşündüğünüz işletmelerde tatil yapma fikrini bir kez daha sorgulayın. Tesi hakkında internet üzerinden detaylı bir araştırma yapmadan sakın karar vermeyin. Otelde tatil zamanında emin olmadığınız şişelerden servis edilen içkileri tüketmeyiniz. Sahte içki kullanımı insan sağlığında dönüşü olmayan hasarlar verebiliyor.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin