Almanya

Sahte dolarla kurduğu Almanya hayali karakolda bitti!

Almanya hayali kuran Murat K. üzerinde taşıdığı sahte dolarlar ile birlikte İstanbul Havalimanı’nda yakalandı.

Advertisement

Almanya’ya gitmek için İstanbul Havalimanı’na gelen Murat K. sahte dolarları ilk olarak taksiciye daha sonra ise business class bilet aldığı satış ofisindeki görevliye verdi. Ödemesini yaptığı paraların kontrol edilmesinin ardından sahte olduğu ortaya çıkan Murat K. İstanbul Havalimanı Emniyet Şube Müdürlüğü ekiplerinde gözaltına alındı.

Taksiciye sahte dolar verince yakalandı!

Yeni yılını Almanya’da geçirmek isteyen Murat K. 31 Aralık Cuma günü taksi ile İstanbul Havalimanı’na geldi ve taksici ile bagajlarını taşıyan personele cebinde taşıdığı sahte dolarlardan verdi. Uçak biletini almak için gittiği business class’ta da aynı sahte dolarları kullanan Murat K. yakayı ele verdi.

Sahte dolar sahibi Murat K.’nın uçuş saatini beklediği esnada taksici, polise giderek sahte dolar verildiğini ifade ederek başvuruda bulundu. Taksicinin ihbarı üzerine olay yerine gelen ve incelemede bulunan polis ekipleri, şahsın Murat K. olduğunu tespit etti ve gözaltına aldı.

Polis ekiplerince üstü aranan Murat K.’nın üzerinde sahte olduğu tespit edilen 2700 dolar bulundu. Yapılan GBT kontrolünde motosiklet hırsızlığı ve parada sahtecilik kaydı olduğu ortaya çıkan Murat K. mahkemeye sevk edildi fakat adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

(BK)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin