sahte
FOTO: ADAC SE

Sahte ADAC araçları bu ülkelerde karşınıza çıkabilir

Türkiye’ye otomobille yapılan yolculuklarda para tuzaklarına karşı dikkatli olmak gerekir. Dünkü haberimizde Alman Otomobil Kulübü ADAC’nin ismini kullanan sahte çekicilere karşı uyarmıştık. ADAC’nin sarı olan rengini, ismini ve amblemini kullanan çekicilerin aracınızı anlaşmalı oldukları tamirhanelere çekip binlerce Euro’nuzu almaya çalıştıklarını unutmayın. Haberi buradan okuyabilirsiniz:https://turizmavrupa.net/gece-bozup-ertesi-gun-yardima-kosuyorlar/

Advertisement

Bu Sılayolu ülkelerinde dikkat

Bugün ise Turizmavrupa okurlarına özellikle hangi ülkelerde dikkatli olmaları gerektiği bilgisini vermek istiyoruz. Çünkü ilk zamanlar sadece Sırbistan’da rastlanan “Sahte ADAC” araçlarına artık başka ülkelerde de sık sık rastlanır oldu. Alman Otomobil Kulübünden verilen bilgiye göre sahte çekiciler son yıllarda Sırbistan haricinde Macarstian, Bulgaristan, Hırvatistan ve Slovenya’da da görülüyor.

Kendinizi bu şekilde koruyun

Size yardıma gelen sahte çekiciler tarafından oyuna getirilmemek için şu şekilde hareket etmeniz tavsiye ediliyor: Aracınız bozulduysa ilk yapmanız gereken şey yaşadığınız ülkede üyesi olduğunuz otomobil kulübünü arayın. Sadece onların size tavsiye edeceği tamirhanelere gidin. Veya gidecek durumda değilseniz onların size bir çekici göndermesini isteyin. Eğer çekiciyi onlar sizin bulunduğunuz yere gönderecekse mutlaka gelecek olan aracın plakasını sorun. Gelen araçla da karşılaştırın. Bunun haricinde size yardım sunan kişilere karşı dikkatli olun. Özellikle “Tanıdık tamirhane, uygun fiyata tamir imkanı gibi vaadlere kanmayın”.

Fotoğrafta görülen bu araç da sahte

(A)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin