Sağlık Bakanlığı’ndan aşıla uygulaması

25
sağlık

Tatil

Sağlık Bakanlığı’ndan aşıla uygulaması

Sağlık Bakanlığı, aşılama çalışmalarına hazırlanırken teknolojik alt yapıyı da oluşturdu. Koronavirüs aşısı kayıtlarının takibi için geliştirilen mobil uygulama olan Aşıla yayınlandı. Aşıla ile hekimler ve sağlık personeli kolay ve hızlı bir şekilde vatandaşların aşılanma sürecini takip edebilecek.

Aşıla mobil uygulaması nedir?

Koronavirüs salgını ile mücadelede en etkili yöntemlerden biri olan aşılama aşamasına geçmeye hazırlanan Türkiye’de Sağlık Bakanlığı tarafından AŞILA Mobil Uygulaması geliştirildi. Bu uygulama ile doktor ve sağlık personelinin kolay ve hızlı bir şekilde vatandaşların aşılanma sürecini takip etmesi amaçlanıyor.

Aşıla uygulaması nasıl kullanılacak?

“Önce Kayıt Sonra Aşı” sloganı ile tanıtılan Aşıla uygulamasında Koronavirüs aşısından önce kayıt yapılması gerekiyor. Doktorlar ve personel aşı olacak kişileri bu uygulama ile sisteme kaydedecek. Covid-19 aşısı yapılmadan önce “Aşıla” üzerinden aşı uygunluğu kontrol edilecek, karekod okutularak kaydı tamamlandıktan sonra aşı yapılacak.

İlginizi Çekebilir
Antalya'da sosyal mesafeli plaj uygulaması başlıyor

Aşıla uygulaması nasıl indirilir?

Aşıla mobil uygulaması “https://mobilmarket.saglik.gov.tr” adresi üzerinden İOS, Android ve Huawei telefonları için indirilebilecek.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin