charter
Advertisement

Ramazan Bayramı’na özel charter seferleri düzenlenecek

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) Ramazan Bayramı için yeni Koronavirüs tedbirleri alındı. Yaklaşan Ramazan Bayramı ile ilgili bilgiler KKTC Başbakanı Ersan Saner’den geldi. Başbakanlık Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yayınlanan açıklamada, KKTC’nin bayram tedbirleri sıralandı.

KKTC’de 10 Mayıs Pazartesi saat 21.00’den başlayarak 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00’e kadar temel ihtiyaçların karşılanması haricinde sokağa çıkma yasağının devamına karar verildi. 16 Mayıs Pazar günü ise tam kapanmaya gidilecek.

Seferler Ramazan’a özel 

Ayrıca Ramazan Bayramı ziyaretleri çekirdek aileyle sınırlandırılacak. Ramazan Bayramı sebebiyle bir defaya mahsus 3 gecelik kapalı otel turizmi için arife günü olan 12 Mayıs Çarşamba 6 uçuş, Ramazan Bayramı’nın birinci günü olan 13 Mayıs Perşembe 4 uçuş charter sefer düzenlenecek.

Ramazan Bayramı dolayısıyla kurulması planlanan bayram yeri, lunapark, festival alanı ve benzeri etkinlikler yapılamayacak. 17 Mayıs’tan itibaren ise deniz gezi teknelerinin, kapasitelerinin üçte biri kadar yolcu almak şartıyla hizmet vermesine izin verilecek.

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin