sürücü

Radara yakalanan sürücünün bu hareketi pahalıya patladı

Almanya’da bir sürücü direksiyon başında yaptığı hareketle ülkenin gündemine oturdu. Hızlı gittiği için radara yakalanan sürücü, saygısız bir harekette bulunarak yüksek miktarda para cezasına çaptırıldı. Oberfranken Polisinden yapılan açıklamaya göre sürücü BMW Marka aracıyla seyir halindeyken izin verilen hız sınırını saatte 10 km aşarak radara yakalandı. Normalde trafik kuralları gereği sürücü sadece 20 Euro ceza alması gerekiyordu.

Advertisement

Görüntü sonrası fikir değişti

Ancak radara yakalananların görüntülerini inceleyen memurlar, sürücünün tam radar patlarken saygısız bir harekette bulunarak orta parmağını radar cihazına doğru göstererek poz verdiğini fark ettiler. Bunun üzerine sürücü hakkında hakaret suçlamasıyla işlem başlatıldı. Sürücünün sadece 20 Euro para cezası ile kalmayarak bir de hakaretten ceza alması için girişimde bulunuldu.

İtiraz işe yaramdı

Yetkililer, görevi başındaki memura hakaretten sürücüye toplam 1500 Euro para cezası kestiler, ayrıca bir ay ehliyetini iade etmesi cezası verdiler. Araç sahibi cezayı yüksek bularak İtirazda bulundu ve olay mahkemeye taşındı. Ancak radar görüntüsünü inceleyen hakim Kararın yerinde olduğuna ve sürücünün bu para cezasını hak ettiğine karar verdi.

(A)

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin