Pegasus

Pegasus uçağında bir yolcu koltuğunda ölü olarak bulundu

Pegasus Havayolları’nın Sabiha Gökçen- Hamburg seferini yapan uçakta bir kişi koltuğunda ölü olarak bulundu. Havayolları yetkilileri olayla ilgili olarak bir yolcunun hayatını kaybettiği, ancak ölüm nedeniyle ilgili olarak resmi kanallardan kendilerine bir bildirim yapılmadığını belirtti.

Alman basınında yer alan haberlere göre olay 25 Ekim’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkış yapan Airbus 320 tipi Pegasus uçağı, Hamburg’a iniş yaptıktan sonra kabin ekipleri uçaktan inmeyen ve koltuğunda hareketsiz şekilde duran yolcunun hayatını kaybettiğini belirledi. Uçuş sırasında hayatını kaybettiği tahmin edilen 51 yaşındaki erkek yolcunun cesedi ölüm nedeninin belirlenmesi ve otopsi işlemlerinin yapılması için hastaneye kaldırıldı.

Koronavirüs testi pozitif olduğu iddia edildi

Alman basınında yer alan haberlere göre yapılan otopside yolunun koronavirüs testinin pozitif olduğu ifade edilerek, yolcunun koronavirüs testinin pozitif olmasına rağmen uçağa nasıl bindiğinin araştırıldığı belirtildi.

Pegasus Havayolları yetkilileri olayla ilgili olarak SABAH’a yaptığı açıklamada 25 Ekim’deki uçuşta bir yolcunun hayatını kaybettiği, ancak ölüm nedeniyle ilgili olarak resmi kanallardan kendilerine bir bildirim yapılmadığını belirtti. Türkiye’ye gelişlerde ve Türkiye’den uçuş yapılan ülkelerde uçağa yolcu alımlarında ülkelerin şart koştuğu aşı, bağışıklık kartı ve negatif PCR testi gibi COVID19 uygulamalarının titizlikle uygulandığı vurgulandı.

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin