Covid-19
Advertisement

PCR testlerine elveda, akıllı telefonla Covid-19 testine merhaba!

Kaliforniya Santra Barbara Üniversitesi araştırmacılarından sevindirecek haber geldi. Araştırmacılar, Covid-19 olup olmadığınızı telefon kamerası ile hem daha ucuz hem de daha pratik bir şekilde yapabileceğiniz bir test kiti geliştiriyor.

Ülkelerin mücadele içinde olduğu salgının hayatımızda ne kadar daha kalacağı, bilim insanlarınca henüz öngörülemiyor. Yapılan araştırmalar, geliştirilen uygulamalar ile Covid-19’a yakalanıp yakalanmadığınızı artık PCR testleri akıllı telefonlarınızın kamerası ve eczanelerden uygun fiyata temin edeceğiniz test kitleri ile kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Peki, Bu Testi Nasıl Yapabilirim?

Süreç şu şekilde işliyor. Siz ‘’Bacticount’’isimli uygulamayı akıllı telefonunuza indiriyorsunuz. Bu uygulama,  akıllı telefonunuzun ön kamerasını portatif bir ısıtıcıya dönüştürüyor. Ardından uygun fiyata(7 dolar) temin ettiğiniz test kitine tükürük örneğinizi bırakıp, portatif ısıtıcıya dönüşen ön kamera yüzeyine koyuyorsunuz.

Temin edilen 7 dolarlık bu test, RNA’yı akıllı telefonunuzun kamerasında daha belli hale getirecek, reaktif bir solüsyon içeriyor. Uygulama çalıştırıldığında ekranınız, parlak kırmızıya dönüyorsa sonucunuz ne yazık ki pozitif demektir. Peki, siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

program

(BK)

Kaynak: Webtekno

 

Advertisement

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin