Pasaport ve kimlik için konsolosluğa gidecekler dikkat

1308
Pasaport

Tatil

Pasaport ve kimlik için konsolosluğa gidecekler dikkat

Almanya’da koronavirüs vakaları hızla artınca ülkede önlemler arttırıldı. 10 Ocak’a kadar kapanma kararı alan ülkede kamu kurumlarında da bazı kurallar alındı. T.C. Nürnberg Başkonsolosluğu pasaport ve kimlik teslimatıyla ilgili önemli duyuru yaptı.

Duyuru şu şekilde:

Tanzim sonrasında Başkonsolosluğumuza ulaşan pasaport ve kimlik kartlarının teslimatı mesai günleri içerisinde 13.00 – 14.30 saatleri arasında yapılacaktır.

Pasaport ve kimliklerini teslim almak isteyen vatandaşlarımızın mesai günlerinde belirtilen saatler arasında Başkonsolosluğumuza müracaat etmeleri rica olunur.

Belirtilen saatlerde yalnızca tanzim edilmiş olan pasaport ve kimlik kartlarının teslimatı gerçekleştirilecek olup, teslimat dışında herhangi başka bir işlem kabul edilmeyecektir.

İlginizi Çekebilir
Almanya'nın İzmir Başkonsolosluğu tercüman arıyor

Bu vesileyle, Federal ve yerel düzeylerde pandemi nedeniyle alınan kısıtlayıcı önlemlere titizlikle uyulması gerektiğini ve bu çerçevede vatandaşlarımızın bekleme sürelerinin ve yoğunluğunun azaltılması amacıyla Başkonsolosluğumuzda yapılacak her bir işlem için www.konsolosluk.gov.tr sayfası üzerinden kesinlikle randevu alınması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

İlave bilgi talepleriniz ve konsolosluk işlemlerine ilişkin olarak konsulat.nuernberg@mfa.gov.tr e-posta adresinden bizlere yazabilirsiniz.

Konsolosluk işlemlerine dair her türlü bilgi ve yardım için 7/24 hizmet veren Konsolosluk Çağrı Merkezine 030 30 80 70 90 veya acil durumlarda +49 152 236 69 144 numaralı Başkonsolosluğumuz acil durum nöbet telefonuna ulaşmanız mümkündür.

Anlayışınız ve duyarlılığınız için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.

(G.Ş)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin