Ana Sayfa Gündem Otomatik Bilgi Değişim’inde önemli karar

Otomatik Bilgi Değişim’inde önemli karar

Otomatik Bilgi Değişim’inde önemli karar

Gurbetçilerin buldukları ülke ve Türkiye arasındaki varlıklarının ülkeler arasında paylaşılmasını sağlayacak olan Finansal Hesap Bilgilerinin Otomatik Değişimine İlişkin Çok Taraflı Yetkili Makam Anlaşması hakkında Resmi Gazetede yeni bir karar yayınlandı.

21498 sayılı Resmi Gazete’deki Cumhurbaşkanı Kararına göre, uygulamanın kapsayacağı başlangıç tarihi en erken 01.01.2019’dan sonraki vergi dönemini kapsamak üzere 03.02.2020 olarak belirlendi. Karar gurbetçiler arasında geçmişe dönük bilgi paylaşımı olup olmayacağı tartışmasını başlatırken, önümüzdeki günlerde işleyiş hakkında açıklama yapılması bekleniyor.

“Bilgi Paylaşımı 2022’ye ertelenmelidir”

Öte yandan Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer sosyal medya hesabından bu durumu eleştirerek şunları söyledi: “ 7 milyon kardeşimizin Türkiye’deki hesapları 2019 ve 2020 yılı da dâhil bulundukları ülkelere verilecek! Milyonların alın terini yok sayan bu hatadan dönülmeli #OtomatikBilgiPaylaşımı 2022ye ertelenmelidir”

İlginizi Çekebilir
Kapıkule gümrük kapısındaki memurlara tepki

(SA)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

İlginizi Çekebilir
Yurtdışındaki Zonguldaklılar mağdur

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

seyahat

Başkasının Kovid-19 testiyle seyahat etmeye çalışan kişiye hapis cezası

Başkasının Kovid-19 testiyle seyahat etmeye çalışan kişiye hapis cezası Belçika'da başkasına ait Kovid-19 test sonucuyla ülke dışına gitmek isteyen bir kişiye 1 yıl hapis cezası...

İlginizi Çekebilir

bavul, bagaj, gümrük, THY

THY yolcularının valizleri yine gelmedi

Türk Hava Yolları’nın Van yolcuları bagajlarının gelmemesine isyan ettiler. Airlinehaber’de yer alan habere göre bir ay önce Mekke’ye uçan hacı kafilesi, orada bagajlarının ulaşmadığını...