Reklam

Ana Sayfa Gündem Türkiye Ölümlü trafik kazaları yüzde 22,4 azaldı

Ölümlü trafik kazaları yüzde 22,4 azaldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Emniyet birimlerinin sahada gösterdiği üstün gayretleriyle 2019’da bir önceki yıla göre ölümlü trafik kazalarında yüzde 22,4, can kayıplarında yüzde 25,2 azalma oldu.” dedi.

TRT Haberde yer alan habere göre; Antalya Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Emniyet Genel Müdürlüğünce düzenlenen Şehit Fethi Sekin Trafik Birim Amirleri Bilgi Paylaşımı ve Değerlendirme Toplantısı, kentteki bir otelde gerçekleştirildi.

Soylu, kara yolu trafik güvenliğinin sağlanmasına yönelik illerde yürütülen faaliyetlerin ve hedeflere ulaşmadaki etkinliğin değerlendirildiği toplantıya, görüntülü bağlandı.

“Can kayıplarında yüzde 25,2 azalma oldu”

Trafik kazalarında ve can kayıplarında düşüş olduğunu ifade eden Soylu, şunları kaydetti:

“Emniyet birimlerinin sahada gösterdiği üstün gayretleriyle 2019’da bir önceki yıla göre ölümlü trafik kazalarında yüzde 22,4, can kayıplarında yüzde 25,2 azalma oldu. İki yıl önce trafik kazaları nedeniyle hem olay yerinde hem de hastanelerde ölenlerin sayısı 7 bin 427. 2018 ‘de ise bu rakam 6 bin 675’e düştü. Bu yıl bu rakamı 5 binde 1 de olsa altına çekmek temel hedeflerimizden biri. Öncelikle 100 binde 5, ardından 100 binde 4 ve 3’ler bizim temel hedefimiz olmalı.”

İlginizi Çekebilir
Hata düzeltildi: ADAC haritasına Türkiye eklendi

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş da trafik terörüyle etkin mücadele etmek ve kazaları en aza indirmek için ilgili kurumların iş birliğiyle sürekli ve yoğun bir çalışma yürüttüklerini, 2019’da trafik güvenliğinde adeta destan yazıldığını bildirdi.

(HS)

Haberleri kaçırmamak için sayfamızı takip edin: www.facebook.com/turizmavrupa

İlginizi Çekebilir
Havayolu 2 milyon yolcusunun kaçında korona çıktığını açıkladı

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

- REKLAM -

Çok Okunanlar

Türkiye

Türkiye, İngiliz turistleri daha çok bekleyecek

Türkiye, İngiliz turistleri daha çok bekleyecek Türk turizm sektörü için kötü haber İngiltere Başbakanı Boris Johnson'dan geldi. Başbakan Johnson, İngiltere'den tatil için gidilebilecek ülkeleri gösteren...

İlginizi Çekebilir

Ağır taşıtlar

Otoyollardaki büyük tehlike: Ağır taşıtlar

Geçtiğimiz yıllarda bir çok ölümcül kaza ağır taşıtlardan kaynaklandı. Özellikle otoyolda oluşan araç kuyruklarını fark etmeyen TIR sürücülerinin bekleyen araçlara arkadan çarpması sonucu bir...