Ana SayfaSeyahatHavayoluMüjde: Sabiha Gökçen Havalimanı metroya kavuşuyor

Müjde: Sabiha Gökçen Havalimanı metroya kavuşuyor

Müjde: Sabiha Gökçen Havalimanı metroya kavuşuyor

İstanbul’un ikinci havalimanı olan Sabiha Gökçen’e kolay ulaşım için metro çalışmaları devam ediyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Sabiha Gökçen Havalimanı Raylı Sistem Bağlantısını (Metro inşaatı) yerinde inceledi.

Bakan Karaismailoğlu burada yaptığı açıklamada, ülke genelinde demiryolu çalışmalarının hummalı bir şekilde devam ettiğini ifade ederek “Hedefimiz, Pendik Tavşantepe-Sabiha Gökçen Havalimanı metro hattında 2021 yılı sonuna doğru yolcu taşımak” dedi.

“Bulunduğumuz bölge Sabiha Gökçen Havalimanı. Pendik Tavşantepe Metro İstasyonu’ndan başlayıp Sabiha Gökçen Havalimanı’nda sona eren 7,5 kilometrelik şehir içi metro hattının şantiyesinde incelemelerde bulunuyoruz. Pendik Tavşantepe-Sabiha Gökçen Havalimanı arasındaki metro hattında 4 tane istasyonumuz var. İnşallah çalışmaları tamamlayıp 2021 yılı sonuna doğru hizmete almayı ve yolcu taşımayı hedefliyoruz. Çalışmalarımız bu doğrultuda devam ediyor.

Biliyorsunuz Pendik Tavşantepe İstasyonu, Kartal Metro Hattı’nın bir parçası. Kadıköy’den binen bir vatandaşımız aktarmasız olarak Sabiha Gökçen Havalimanı’na kadar gelecek. Bunun devamında Pendik Marmaray İstasyonu’ndan Sabiha Gökçen bağlantısı da kısa zamanda bitirilirse, o belediye tarafından yapılıyor, bitirilirse yine Ankara’dan Marmaray’la gelen bir yolcunun Sabiha Gökçen Havalimanı’na erişimi metroyla sağlanmış olacak.”

İlginizi Çekebilir
Almanya'dan Türkiye'ye yapılan tatil rezervasyonlarında büyük artış

Konuşmasında, Gebze-SabihaGökçen Havalimanı-Yavuz Sultan Selim Köprüsü- İstanbul Havalimanı-Halkalı hattıyla ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten Karaismailoğlu, büyük hatları şehir içi hatlarla entegre etmenin çabası içinde olduklarını vurguladı.

Gökçen Havalimanı’nın 2. Pistinde tedbirlerle çalışmalar sürdürülüyor

Karaismailoğlu, Sabiha Gökçen Havalimanı’nın 2. pistinde Kovid-19 salgını nedeniyle bir aksamanın meydana geldiğini belirterek, “Vatandaşımızı rahatsız etmeden en kısa zamanda bitirmeye çalışıyoruz. Malumunuz bu Kovid sürecinde en az etkilenen sektördü bizim sektörümüz. Bütün tedbirlerimizi aldık, maske, mesafe ve hijyene dikkat ederek çalışmalarımız devam ediyor. Orada da çalışmalarda bir sıkıntı yok, devam ediyorlar. İnşallah en kısa zamanda bitireceğiz.” dedi.

İlginizi Çekebilir
İstanbul Havalimanı’na metro ne zaman açılacak?

Kaynak: www.uab.gov.tr

(A)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

Sosyal Medya

76,444BeğenenlerBeğen
2,883TakipçilerTakip Et
807TakipçilerTakip Et
227AbonelerAbone

Çok Okunanlar

yangınlar

Türkiye’deki yangınlar için Avrupa’da kampanya başlatıldı

Türkiye'deki yangınlar için Avrupa'da kampanya başlatıldı Uluslararası Demokratlar Birliği (UID) Türkiye'nin farklı noktalarında meydana gelen yangınlar nedeniyle Türk Kızılay'ı ile iş birliği içerisinde bir yardım...

İlginizi Çekebilir

Türk Hava

Türk Hava Yolları bu havalimanındaki uçuşlarını durdurdu mu?

Türk Hava Yolları geçtiğimiz günlerde Sabiha Gökçen Havalimanı'nda dış hat operasyonlarını Anadolujet'e devrettiğini duyurdu. AnadoluJet, 29 Mart tarihi itibarıyla İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan yurtdışndaki...