Mekanlar açılacak, ücretsiz test dağıtılacak

227
ücretsiz

Mekanlar açılacak, ücretsiz test dağıtılacak

Etkin aşılama programıyla beraber vaka sayılarının azaldığı İngiltere’de, normalleşmenin yeni aşaması planlandığı gibi 12 Nisan’da hayata geçirilecek. Kişisel sağlık ve bakım merkezleri, spor salonları ve bahçesi olan restoranların açılacağı bu aşamada, her vatandaşa haftada iki test yapılması planlanıyor. Ücretsiz olarak dağıtılacak testler, eczane ve sağlık merkezlerinden temin edilebileceği gibi, isteyen vatandaşların evlerine de gönderilebilecek.

Online aşı pasaportu da gündemde

Covid-19 kısıtlamalarından en büyük yarayı alan eğlence sektörünün daha hızlı toparlanması için ise aşı pasaportu devreye girecek. Aşı veya hastalığı geçirmesi yoluyla kanında yeterli antikor olduğunu kanıtlayanlara verilecek bu belgelerin, online olarak düzenlenmesi de seçenekler arasında. Futbol müsabakaları, eğlence merkezleri gibi kalabalık ortamlara girilirken gösterilmesi planlanan bu belge, vatandaşların bu tarz etkinliklere katılırken daha az risk almalarını ve güvende hissetmelerini sağlayacak.

İlginizi Çekebilir
Almanya'da koronavirüsten ölen Türklerin sayısı kaça yükseldi?

Pilot uygulama 15 Nisan’da

15 Nisan’da oynanacak FA Kupası Finali aşı pasaportunun uygulanacağı ilk etkinlik olacakken, Liverpool’daki 4 eğlence merkezi de uygulamaya dahil olacak.

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

 

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin