Ana Sayfa Memleketim Belediyeler Marmaris İçmeler Plajı mavi bayrağa kavuştu

Marmaris İçmeler Plajı mavi bayrağa kavuştu

Marmaris İçmeler Plajı mavi bayrağa kavuştu

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı’nın (TÜRÇEV) yürüttüğü Mavi Bayrak Programı kapsamında bu yıl Marmaris’te 24 plaj ve 2 marina mavi bayrak sahibi oldu. Belediyenin merkezdeki halk plajının ardından İçmeler halk plajı da mavi bayrak almaya hak kazandı.

Marmaris’in 2020 yılında 19 olan mavi bayraklı plaj sayısı 2021 yılında 24’e yükseldi. 2 marina da gerekli kriterleri yerine getirerek mavi bayrak sahibi oldu. Yıllardır mavi bayrağın dalgalandığı Marmaris Belediyesi halk plajının ardından İçmeler halk plajı da mavi bayrak aldı.

Antalya’dan sonra en fazla mavi bayraklı plaj Muğla’da

İspanya ve Yunanistan’ın ardından dünyanın en çok mavi bayraklı 3’üncü ülkesi olan Türkiye’nin ödüllü plaj sayısı bu yıl 33 artarak 486’dan 519’a ulaştı. Muğla, Antalya’dan sonra 106 mavi bayraklı plajı ile ülke çapında 2. oldu.

İlginizi Çekebilir
Yunanistan'da yolda kalmayın

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
2017'de nerede tatil yapacaksınız? Türkiye'ye ilgi giderek artıyor

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

test

Türkiye’ye gideceklerin test parası ne kadar tutuyor?

Türkiye'ye gideceklerin test parası ne kadar tutuyor? İngiltere'deki bazı test şirketlerinin 48 pounda mal olan Covid-19 PCR testi için tatilcilerden 399 pound aldığı iddia edildi....

İlginizi Çekebilir

Dövizli askerlik

Dövizli askerlik için başvurmak isteyenlere kötü haber

Milli Savunma Bakanlığı, dövizle askerlik başvurularının bir süreliğine durdurduğunu açıkladı. Bakanlık, dövizle askerlik başvurularının yeni dövizle askerlik bedelinin tespit edilerek yayımlanacağı tarihe kadar, 1...