Ana Sayfa Gündem Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?

Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?

Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı?

Türkiye, 31 Temmuz – 3 Ağustos tarihleri arasındaki Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı uygulanıp uygulanmayacağını merak ederken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan o soruya yanıt verdi.

İstanbul’da cuma namazından sonra açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayramda kısıtlama konusunun değerlendirmesini Koronavirüs Bilim Kurulu ile yapacaklarını belirtti.

“Kurban Bayramı için böyle bir adım atmak biraz zor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “O gün kurbanlar kesilecek. Herkes birbirine ziyaret edecek. Kurban Bayramı için böyle bir adım atmak biraz zor ama değerlendirmesini Bilim Kurulu yapacağı gibi biz de Bilim Kurulu ile bunu paylaşabiliriz. Kurban Bayramı’nın tabii özellikleri, hususiyetleri çok çok farklı” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir
Türkiye’ye otomobille Romanya üzeri yolculuk yapsam mı?

(BY)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:
İlginizi Çekebilir
Türkiye’ye otomobille Romanya üzeri yolculuk yapsam mı?

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin

SOSYAL MEDYADA BİZİ TAKİP EDİN

Çok Okunanlar

Apple

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı

Almanya’da Apple hakkında soruşturma açıldı Almanya Federal Kartel Dairesi (Bundeskartellamt), Apple hakkında pazar hakimiyetini kötüye kullanıp kullanmadığına yönelik soruşturma başlattı. Federal Kartel Dairesi tarafından yapılan açıklamada,...

İlginizi Çekebilir

Almanya'da

Almanya’da “15 kilometrelik seyahat yasağı” kimler için geçerli?

Almanya'da "15 kilometrelik seyahat yasağı" kimler için geçerli? Almanya'da dün Başbakan Angela Merkel ve eyalet başbakanları bir araya gelerek yeni kararlar aldılar. Buna göre hem...