Kredi kartı kullananlar dikkat: Az bir zaman kaldı

164
kredi kartı

Tatil

Kredi kartı kullananlar dikkat: Az bir zaman kaldı

Günümüzde alışveriş yaparken nakit paradan çok kredi kartı kullanılıyor. Market, akaryakıt istasyonu, giyim ve ayakkabı mağazası, alışveriş merkezleri gibi işletmeler, müşterileri alışverişe teşvik etmek için kendilerinden yapılan her alışverişte para yerine geçen puanlar veriyor. Bu para puanlar zamanla kartta birikiyor. Başta az bir miktar görünse de zamanla birikerek yüksek miktarlara ulaşıyor.

Bazı kart sahipleri, alışveriş sonrası kredi kartlarına yüklenen hediye puanlardan habersiz. Bazıları da biriken puanları kullanmayı unutabiliyor. Ancak yeni yıla girmeden önce biriken puanların kullanılması gerekiyor. Çünkü bunlar yılsonunda sıfırlanacak. Sürenin dolmasına az bir zaman kaldı. Kredi kartlarında biriken para puanlarını kullanmayı unutmayın.

İlginizi Çekebilir
Köln Havalimanı çalışanlarından büyük soygun: Zarar 1,5 milyon Euro

Son tarih 31 Aralık

Öte yandan puanlar sadece kredi kartlarında birikmiyor. Akaryakıt istasyonları ve bazı markaların da kartlarından puan kazanılıyor.

Tüketici dernekleri, yıl içinde kredi kartında biriken para puanların 31 Aralık tarihine kadar kullanılması gerektiğini, aksi takdirde yeni yıldan itibaren para puanların hesaplardan silineceğini açıkladı.

(GŞ)

Haberleri kaçırmamak için bizi takip edin:

Yorum Yaz

Yorumunuzu Yazın.
Adınızı Girin